Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu

Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu
fot. www.sxc.hu W Międzynarodowych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wzięło udział 40 sportowców. Turniejowi towarzyszył maraton fitness i nocny maraton spinningu.
istotne.pl mosir, aerobik, wyciskanie, sztangi, leżąc, spinnig

Międzynarodowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano w sobotę 16 maja w hali I LO. W turnieju wzięło udział 40 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych i dziewięciu kategoriach wagowych. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 172,5 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Nowicki, reprezentant klubu Cezar, a na trzeciej – Marcin Trefler ze Starego Węglińca.

W turnieju wzięło udział 40 strongmanówW turnieju wzięło udział 40 strongmanówfot. MOSiR
fot. MOSiR

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła ze Złotoryi. Siłacz wycisnął 207,5 kg. Drugie miejsce zajął Krzysztof Zakrzewski z Rzepina, a trzecie – Jakub Litwin z Bogatyni.

fot. MOSiR

W kategorii weteranów wygrał Henryk Romanek ze Strugi (wycisnął 200 kg). Drugi był Dariusz Bojarczuk z Berlina, a trzeci – Wiesław Warzybok z Cezara.

Oto nazwiska zwycięzców w kategoriach wagowych:

  • Kamil Niedbach ze Złotoryi – w kategorii 56 kg
  • Marcin Trefler ze Starego Węglińca – w kategorii 60 kg
  • Damian Lisowik z klubu Cezar – w kategorii 67,5 kg
  • Grzegorz Nowicki z Cezara – w kategorii 75 kg
  • Dawid Kalarus z Lubina – w kategorii 82,5 kg
  • Michał Eichstad z TKKF Bolesławianka – w kategorii 90 kg
  • Andrzej Kocyła ze Złotoryi – w kategorii 100 kg
  • Paweł Nowak z TKKF Bolesławianka – w kategorii 110 kg
  • Henryk Romanek ze Strugi – w kategorii ponad 125 kg.

Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2009. Turniejowi siłaczy towarzyszył maraton fitness i nocny maraton spinningu. W maratonie aerobiku wystartowało 27 zawodniczek, 20 dotrwało do końca.

W maratonie aerobiku wystartowało 27 zawodniczek, 20 dotrwało do końcaW maratonie aerobiku wystartowało 27 zawodniczek, 20 dotrwało do końcafot. MOSiR

W sobotę rozegrano także Nocny Maraton Spinningu. Zawody, w których wystartowało 18 osób, odbyły się w Centrum Odnowy Biologicznej Pływalni Krytej MOSiR. Maraton ukończyli wszyscy uczestnicy.

W Nocnym Maratonie Spinningu wzięło udział 18 osóbW Nocnym Maratonie Spinningu wzięło udział 18 osóbfot. MOSiR
Maraton ukończyli wszyscy uczestnicyMaraton ukończyli wszyscy uczestnicyfot. MOSiR

(informacja MOSiR/ii)