Roztańczyli Bolesławiec

Roztańczyli Bolesławiec
fot. SSDC Marta Hichel, Agnieszka Nowak i Jordan Czopko poprowadzili trzydniowe warsztaty „Bolesławiec tańczy 2010”. Teraz tancerze robią sobie przerwę wakacyjną.
istotne.pl taniec, jordan czopko, ssdc, agnieszka nowak, marta hichel

W czerwcu ub.r. informowaliśmy o pokazie tańca hip-hop new style, który odbył się w kinie Orzeł. Wówczas swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy trzydniowych warsztatów „Bolesławiec tańczy”, które poprowadzili tancerze: Agnieszka Nowak, Kamila OsuchJordan Czopko. – Po raz pierwszy mieliśmy okazję prowadzić tego typu zajęcia, to było świetne przeżycie – opowiada Agnieszka.

Tancerze doskonale odnaleźli się w nowej roli. Postanowili zatem zorganizować drugą edycję warsztatów „Bolesławiec tańczy”. Tym razem poprowadzili je: Agnieszka, Jordan i Marta Hichel, instruktorka tańca współczesnego. – Zajęcia wypadły super – podkreśla w rozmowie z nami Jordan. – Udało nam się sporo zrobić, przećwiczyć wiele układów tanecznych – dodaje Marta.

fot. Gerard Augustyn

W zajęciach uczestniczyły też osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z tańcem. – Przed warsztatami ludzie pisali do nas, że cieszą się, że ruszyła taka akcja; że chcieli zacząć swoją przygodę z tańcem, ale nie wiedzieli jak – mówi Agnieszka. – Bardzo dobrze się stało, że Agnieszka i Jordan zorganizowali kolejną edycję warsztatów „Bolesławiec tańczy”. Dzięki temu przedsięwzięciu mieliśmy okazję podzielić się z innymi cząstką siebie – dodaje Marta.

Młodzi adepci tańca ćwiczyli układy choreograficzne do utworów Honoraty Skarbek, wokalistki ze Zgorzelca. Nie przypadkiem. – Jordan i ja nawiązaliśmy współpracę z Honoratą, będziemy tańczyć na scenie podczas jej koncertów – opowiada Agnieszka.

Od lewej: Agnieszka Nowak, Jordan Czopko i Marta HichelOd lewej: Agnieszka Nowak, Jordan Czopko i Marta Hichelfot. Gerard Augustyn

Teraz tancerze robią sobie przerwę. Zajęcia zostaną wznowione we wrześniu. – Ruszymy pełną parą – zapowiada Agnieszka.


Poniżej prezentujemy zdjęcia z występu Honoraty Skarbek.

fot. JC
fot. JC

(informacja ii)