Rowerzyści ścigali się w lasach komunalnych

Rowerzyści ścigali się w lasach komunalnych
fot. MOSiR W ramach Międzynarodowego Weekendu Kolarskiego MTB rozegrano wyścig kolarstwa górskiego i trzy maratony.
istotne.pl mosir, maraton, kolarz, mtb

W sobotę, 2 października, w lasach przy alei Tysiąclecia (tereny za stacją paliw Orlen) odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB. Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach. Oto nazwiska najlepszych:

  • w kategorii żaków:
  1. Kacper Kalkowski z Nowej Rudy
  2. Przemysław Kaczmarek z UKS Oriens Chojnów
  3. Bartosz Saganiewicz z Kwisy Lubań
w kategorii młodziczek:
  1. Klaudia Cybulska z UKS Centrum Nowa Ruda
  2. Patrycja Piotrowska z KKW Jama Wałbrzych
  3. Karolina Wolska z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
w kategorii młodzików:
  1. Krzysztof Bujalski z KKW Jama Wałbrzych
  2. Filip Helta z KKW Jama Wałbrzych
  3. Łukasz Winiarski z KKW Jama Wałbrzych
w kategorii juniorek młodszych:
  1. Joanna Dubieniecka z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
  2. Marlena Prewięda z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
  3. Malwina Nieradka z LKS Trasa Zielona Góra
w kategorii juniorów młodszych:
  1. Michał Czapla z KKW Jama Wałbrzych
  2. Jakub Pytka z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
  3. Łukasz Szymczuk z KKW Jama Wałbrzych
w kategorii juniorek:
  1. Justyna Kwiecińska z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
  2. Roksana Eksterowicz z KKW Jama Wałbrzych
  3. Kamila Szewczyk z MKS Karolina Band Jaworzyna Śląska
w kategorii juniorów:
  1. Dawid Bujalski z KKW Jama Wałbrzych
  2. Mateusz Dubieniecki z LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów
  3. Tomasz Wiśniewski z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
w kategorii elita:
  1. Łukasz Ryż z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
  2. Szczepan Paszek z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
  3. Adam Kopeć z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
w kategorii masters:
  1. Roman Antczak z UKS Formicki Bike.pl
  2. Tomasz Borowski z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
  3. Mariusz Piotrowski z KKW Jama Wałbrzych
w kategorii pań:
  1. Anna Kuniej z KS Ślęża Sobótka

W niedzielę, 3 października, rozegrano Mały Maraton Kolarski MTB. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 25 km. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • Przemysław Kaczmarek z UKS Oriens Chojnów – w kategorii żaków
  • Andrzej Szlacheta z UKS Oriens Chojnów – w kategorii młodzików
  • Weronika Kuczyńska z klubu Cyklosport Bolesławiec – w kategorii juniorek młodszych
  • Maciej Bartkowski z UKS Oriens Chojnów – w kategorii juniorów młodszych
  • Mateusz Pohl z Kierżna – w kategorii juniorów
  • Łukasz Ryż z Bikestacji/KCNC Bolesławiec – w kategorii elita
  • Damian Sztych z Bolesławca – w kategorii masters
  • Dorota Akińcza z klubu Cyklosport Bolesławiec – w kategorii pań

Tego samego dnia odbył się również Międzynarodowy Maraton Kolarski MTB. Kolarze górscy rywalizowali na dystansie 50 km. Oto nazwiska najlepszych: Adam Kopeć z Bikestacji/KCNC Bolesławiec (w kategorii elita), Szczepan Paszek z Bikestacji/KCNC Bolesławiec (w kategorii masters), Anna Kuniej z KS Ślęża Sobótka (w kategorii pań).

Natomiast w Bolesławieckim Maratonie Rowerowym Rodzin i Stowarzyszeń Abstynenckich triumfowali: Bronek Stempak, Patrycja Rożbicka i Grażyna Weselak.

(informacja MOSiR/ii)