Modelki wybrane – pracownia działa

Modelki wybrane – pracownia działa
fot. BOK-MCC Autorska pracownia Mateusza Grobelnego w BOK-MCC została oficjalnie otwarta. Zaproszono na nią m.in. wysokie i zgrabne dziewczęta, które zostaną modelkami artysty.
istotne.pl bok-mcc, pokaz, mateusz grobelny, mateusz, modelka

Mateusz Grobelny to artysta plastyk o szerokich zainteresowaniach. Jest rzeźbiarzem-ceramikiem, konstruktorem pieców i stylistą. Jego pokaz „Gipiurowa wojna” prezentowany był na początku roku w BOK-MCC. Artysta do Bolesławca przyjeżdżał corocznie podczas Święta Ceramiki. Na skwerze w Rynku prezentował swoje piece. Kilka wersji „Akwarium ognia” oraz w zeszłym roku „Arkady ognia” i „Wrak wygasłego słońca”. Od listopada ma swoją autorską pracownię w Bolesławieckim Ośrodku Kultury-Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Podczas otwarcia pracowni zostały pokazane filmy Michała Szweda prezentujące działania artysty.

fot. BOK-MCC

Jednym projektów Mateusza Grobelnego będzie powtórzenie pokazu mody „Gipiurowa wojna”. Artysta chce dobrze przygotować modelki do występu. Dziewczęta będą się uczyć, jak zaprezentować na sobie stroje kreatora. – Mamy w BOK-MCC pracownie taneczne, gdzie modelki będą mogły poćwiczyć chodzenie na wybiegu – mówi Mateusz. – Chciałbym je dobrze przygotować. Pokaz planuję na styczeń.

fot. BOK-MCC

W pracowni artysty pracują już pierwsi adepci rzeźby. – Mam kilka dorosłych kobiet, które chcą spróbować swych sił w pracy z gliną, oraz dwoje uczniów przygotowujących się na artystyczne uczelnie. To dobrze rokuje na przyszłość – mówi artysta. W planach Mateusz Grobelny ma zapraszanie artystów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i integrowanie tego środowiska z Bolesławcem.

fot. BOK-MCC

(informacja Grażyna Hanaf)