Bolesławianin na mistrzostwach Europy w muay thai

Bolesławianin na mistrzostwach Europy w muay thai
fot. Tomasz Zadora Dominik Zadora, zawodnik Bolesławieckiego Klubu Muay Thai, reprezentował nasz kraj na zawodach we Włoszech.
istotne.pl muay thai, mistrzostwa, zadora, europy, dominik

W dniach 25-30 maja we włoskim Velletri odbyły się Mistrzostwa Europy w Muay Thai. Wśród uczestników zawodów znalazł się Dominik Zadora z Bolesławieckiego Klubu Muay Thai. W ciągu pięciu dni rozegrano prawie 200 pojedynków, z których niemal wszystkie stały na bardzo wysokim poziomie.

Dominik (startujący w kategorii do 75 kg) w swoim pierwszym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Hiszpanii. Bolesławianin cały czas kontrolował walkę. Po czterech emocjonujących rundach sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo naszego zawodnika.

Niestety, podczas walki Dominikowi odnowiły się kontuzje stopy i kolana, jakich nabawił się na Mistrzostwach Polski. Mimo to zawodnik BKMT stanął do kolejnego pojedynku, w którym zmierzył się z utytułowanym reprezentantem Ukrainy.

Była to walka o wejście do strefy medalowej. Obu zawodnikom zależało na zwycięstwie, co było widać już od pierwszych sekund pojedynku. Obaj fighterzy obsypywali się gradem ciosów i kopnięć. Od połowy pierwszego starcia przewaga Dominika nad Ukraińcem wyraźnie rosła. W drugiej rundzie bolesławianin postawił wszystko na jedną kartę i próbował zakończyć walkę przed czasem. Niestety, Ukrainiec dzielnie odpierał ataki Dominika. Mimo że zawodnik BKMT wygrał drugie starcie, okazało się, że nie będzie w stanie kontynuować pojedynku z powodu pękniętej kości śródstopia i uszkodzonej łękotki.

Reprezentacja Polski zdobyła we Włoszech 7 medali, w tym 1 złoty i 2 srebrne.


Prezes BKMT Krzysztof Brzymowski dziękuje Adrianowi Krzystankowi „za olbrzymią pomoc, bez której wyjazd Dominika na Mistrzostwa Europy nie doszedłby do skutku”. Redakcja serwisu IstotneInformacje.pl życzy zawodnikowi Bolesławieckiego Klubu Muay Thai jak najszybszego powrotu do zdrowia.

(informacja BKMT/ii)