Znamy laureatów konkursów ekologicznych

Znamy laureatów konkursów ekologicznych
fot. UM Bolesławiec Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej Urzędu Miasta w Bolesławcu podsumowało wyniki tegorocznych konkursów ekologicznych.
istotne.pl konkurs, urząd miasta, ekologia

Konkurs „Las bliżej nas” był podsumowaniem warsztatów z zakresu edukacji leśnej, które zostały przeprowadzone w Osieczowie (we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec). Do konkursu przystąpiło 28 uczniów. Oto nazwiska laureatów:

 1. Maciej Kinalski (Szkoła Podstawowa nr 4)
 2. Igor Szewczyk (Szkoła Podstawowa nr 5)
 3. Maja Małkowska (Szkoła Podstawowa nr 4)

Konkurs „Segregacja odpadów”, adresowany do uczniów klas IV szkół podstawowych, był podsumowaniem zajęć poświęconych gospodarce odpadami w Bolesławcu. Zajęcia odbywały się w szkołach oraz na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu. W konkursie zwyciężyły:

 1. Paulina Owerko (Szkoła Podstawowa nr 5)
 2. Klaudia Petters (Szkoła Podstawowa nr 3)
 3. Karolina Jankiewicz (Szkoła Podstawowa nr 4) oraz Julia Fulczyńska (Szkoła Podstawowa nr 5)

Konkurs „Na baterie też jest sposób 2010”, skierowany do przedszkolaków oraz uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, polegał na zbiórce zużytych baterii. W konkursie wzięło udział 15 grup przedszkolnych oraz 66 klas (łącznie 1482 dzieci). Współzawodnictwo trwało od 1 lutego do 8 czerwca br. Uczestnicy konkursu zebrali prawie 109 tys. zużytych baterii. Wśród przedszkolaków najlepsze okazały się:

 1. grupa VI z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 (wychowawczynie: Małgorzata Szewczyk i Żaneta Tylczyńska-Giela) – 9 460 zużytych baterii
 2. grupa Biedronki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5 (wychowawczynie: Lucyna Kopeć i Alicja Broda) – 8 786 zużytych baterii
 3. grupa V z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 (wychowawczynie: Małgorzata Woch i Renata Paszko) – 5 196 zużytych baterii
fot. UM Bolesławiec
fot. UM Bolesławiec

W kategorii „Najlepsza klasa” zwyciężyły:

 1. klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 4 (wychowawczyni: Jolanta Rzeźwicka) – 13 267 zużytych baterii
 2. klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 4 (wychowawczyni: Urszula Smusz-Sawin) – 10 708 zużytych baterii
 3. klasa VI c ze Szkoły Podstawowej nr 2 (wychowawczyni: Urszula Czepiel) – 8 972 zużytych baterii

Zdobywcy pierwszych miejsc pojadą na wycieczkę do zoo lub ogrodu botanicznego we Wrocławiu. Zespoły, które uplasowały się na drugim i trzecim miejscu, otrzymały bilety na grupowy seans filmowy.

(informacja UM Bolesławiec/ii)