Prońko zachęca: Śpiewaj i walcz!

Prońko zachęca: Śpiewaj i walcz!
fot. Krzysztof Gwizdała Krystyna Prońko, wieloletnia wykładowczyni warsztatów Blues nad Bobrem, została jurorką nowego programu TVP1 „Śpiewaj i walcz”. Zachęca mieszkańców naszego miasta i powiatu do wzięcia udziału we wrocławskim castingu, który odbędzie się 21 marca.
istotne.pl blues nad bobrem

Krystyna Prońko związana jest z Bolesławcem i warsztatami Blues nad Bobrem od tak dawna, że kwituje uśmiechem pytania o lata. Zawsze z wielką sympatią i życzliwością wypowiadała się o Bolesławcu. O jej zajęciach z młodzieżą pisaliśmy w materiale Śpiewali sobą – zakończył się 19 Blues nad Bobrem.

Do organizatorów Bluesa nas Bobrem Krystyna Prońko wysłała maila z informacją o castingu do programu TVP1 „Śpiewaj i walcz”, którego jest jurorką. Casting odbędzie się 21 marca we Wrocławiu w Teatrze Impart. Szczegóły ukażą się na stronie www.spiewajiwalcz.tvp.pl.

Mark Typer (producent), Krystyna Prońko (wokalistka, kompozytorka i pedagożka), Marek Kościkiewicz (muzyk i autor tekstów)Mark Typer (producent), Krystyna Prońko (wokalistka, kompozytorka i pedagożka), Marek Kościkiewicz (muzyk i autor tekstów)fot. TVP1

– Zapraszam osoby lubiące śpiewać do wzięcia udziału w castingach do Koncertu Debiuty, który odbędzie się podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu – zachęca Krystyna Prońko.

Nowy program rozrywkowy TVP1 ma za zadanie wyłonić najciekawszych i najzdolniejszych debiutantów muzycznych (solistów lub zespoły), którzy wystąpią podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w ramach Koncertu Debiuty. Program składać się będzie z czterech castingów. Z odcinków zrealizowanych podczas przesłuchań, w trakcie których telewidzowie będą mogli drogą smsową wybierać swoich faworytów oraz z programów z laureatami emitowanych na żywo.

– Akceptowane będą wykonania piosnek wyłącznie z Listy Polskich Podkładów – mówi Krystyna Prońko. – Lista ta będzie sukcesywnie uzupełniana o nowe piosenki. Można będzie wystąpić na castingu z akompaniatorem. Jeśli ktoś nie ma akompaniatora, to może wybierać piosenki z listy.

Wśród piosenek z listy są takie przeboje jak „Autobiografia” Perfectu, „Bal wszystkich świętych” Budki Suflera, „Bananowy song” grupy Vox, „Już dosyć” Dody czy „Już nie ma dzikich plaż” Ireny Santor.

Wraz z Krystyną Prońko zachęcamy do wzięcia udziału w castingu i życzymy powodzenia wszystkim chętnym.

Zobacz także

Strona Krystyny Prońko

Strona Festiwalu Blues nad Bobrem

Strona programu Śpiewaj i walcz