Bal charytatywny już 10 kwietnia!

Bal charytatywny już 10 kwietnia!
fot. Gerard Augustyn Rada Rodziców działająca przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych organizuje bal charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz uczniów placówki.
istotne.pl pzsips, bal, charytatywny

Już 10 kwietnia w dawnym kasynie wojskowym (al. Wojska Polskiego) odbędzie się bal charytatywny. Organizatorem imprezy jest Rada Rodziców działająca przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy współpracy z jednostką wojskową. Dochód z balu zostanie przeznaczony na rzecz uczniów szkoły. – Potrzeb jest mnóstwo – mówi Anna Lisiak, przewodnicząca Rady i jedna z pomysłodawczyń balu. Za pieniądze ze sprzedaży biletów organizatorzy chcą na przykład wykupić wychowankom PZSiPS dodatkowe godziny na pływalni i opłacić zajęcia z hipoterapii.

Anna Lisiak i jej syn MateuszAnna Lisiak i jej syn Mateuszfot. Gerard Augustyn

– Inicjatywa wyszła od Rady Rodziców. Bardzo mnie cieszy, bo może to być początek udanej współpracy. Panie Anna Lisiak i Hanna Ochyra to takie aktywistki, że mnie pozostaje jedynie rola doradcza – uśmiecha się Zdzisława Woźniak, dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. – Rodzice naszych wychowanków raczej rzadko angażują się w życie szkoły. Czasem jednak trafiają się rodzice, którzy są pasjonatami własnych dzieci i którzy zarażają innych swoją aktywnością.

Bal rozpocznie się o 19:00. Bilety kosztują 60 zł od osoby. W tej cenie m.in. dania kuchni tradycyjnej i wegetariańskiej, napoje i zabawa przy muzyce na żywo. Będzie też loteria fantowa i licytacja prac niepełnosprawnych artystów.

– Mieszkańcy Bolesławca nie przechodzą obojętnie obok naszej szkoły. Dostrzegają to, ile dobra, ciepła, radości tkwi w naszych uczniach – zaznacza dyrektorka PZSiPS. – Apeluję do wszystkich chcących pomagać innym: nieważne, czy pełnosprawnym, czy nie. Przyjdźcie i wesprzyjcie tę inicjatywę.

Bilety można kupić w restauracji U Szwejka (al. Wojska Polskiego) i w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych (ul. Zgorzelecka).