Spróbuj swoich sił w futbolu amerykańskim!

Spróbuj swoich sił w futbolu amerykańskim!
fot. sxc.hu Trwa nabór do bolesławieckiej drużyny futbolu amerykańskiego. Chętni do uprawiania tego widowiskowego sportu mogą zgłaszać się do Eryka i Sławka – inicjatorów projektu.
istotne.pl futbol, amerykański, sharks

W Bolesławcu powstaje drużyna futbolu amerykańskiego. Zespół ma zostać wystawiony do rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (druga liga) - Grupy Zachodniej. Pomysłodawcami utworzenia w naszym mieście drużyny futbolu amerykańskiego są: Eryk Pankowski, Sławomir Potocki i Grzegorz Haładus. Chęć gry w bolesławieckiej drużynie zadeklarowało już około 20 osób. – Chcemy zbudować silny trzon drużyny, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do gry w futbol amerykański – mówi Sławomir Potocki. – Zawodnikiem naszego zespołu może być ten, kto ma siłę i motywację w dążeniu do wyznaczonego celu. Mogą to być osoby uprawiające różnorodne dyscypliny sportowe. Chętni do gry muszą mieć jednak ukończone 17 lat – wyjaśnia Sławomir Potocki. Powstający zespół poszukuje także trenera futbolu amerykańskiego. – Najlepiej, żeby była to osoba z charyzmą i autorytetem. Taka osoba pomoże lepiej zmotywować i zgrać drużynę – dodaje Potocki.

Już wkrótce odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania bolesławieckiej drużyny futbolu amerykańskiego. O terminie i miejscu spotkania poinformujemy. Portal i gazeta Istotne Informacje trzymają kciuki za powodzenie nowej inicjatywy sportowej. Już dziś możemy zdradzić naszym Czytelnikom, że powstający zespół będzie nosił nazwę Sharks Bolesławiec.

Kontakt dla osób chcących spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim:

  • Sławomir Potocki, tel. 783 04 04 83, gg 3709984
  • Eryk Pankowski, tel. 793 50 93 50, gg 10849046

(informacja ii)