Dominik Zadora i Mateusz Golsztajn mistrzami Polski w muay thai

Dominik Zadora i Mateusz Golsztajn mistrzami Polski w muay thai
fot. Tomasz Zadora Zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Muay Thai zanotowali świetny występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.
istotne.pl klub, muay thai, mistrzostwa, zadora, bolesławiecki, mateusz, dominik, golsztajn

W dniach 24 i 25 kwietnia w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Muay Thai. W turnieju wystartowało 117 zawodników. W ciągu dwóch dni rozegrano 94 walki. Bolesławiecki Klub Muay Thai reprezentowali: Paweł Sawicki, Wojciech Hankiewicz, Mateusz Golsztajn oraz Dominik Zadora w asyście trenerów Grzegorza Nazara, Tomasza Zadory oraz Krzysztofa Brzymowskiego, szefa BKMT.

Zawodnicy i trenerzy BKMTZawodnicy i trenerzy BKMTfot. Bolesławiecki Klub Muay Thai

Paweł Sawicki, który startował w kategorii do 75 kg, stoczył pojedynek z dużo bardziej doświadczonym rywalem – Przemysławem Gossem z Klubu Sportowego Corio w Łodzi. Po zaciętej walce Paweł musiał uznać wyższość łodzianina.

Dominik Zadora najpierw zmierzył się z Tomaszem Koźmińskim z UKS Batory. Bolesławianin cały czas kontrolował walkę i to on został wskazany jako zwycięzca.

W walce o awans do półfinału rywalem Wojtka Hankiewicza był reprezentant Łomiankowskiego Klubu Sportów Walki Kobra, Mateusz Pochylski. Mateusz nie był chyba dobrze przygotowany do tego turnieju. Już od pierwszych sekund walki stosował niedozwolone techniki, co doprowadziło do jego dyskwalifikacji. Kontuzjowany Wojtek musiał wycofać się z mistrzostw.

Kolejny pojedynek Dominik Zadora stoczył z reprezentantem Klubu Sportowego Target w Niepołomicach, Kamilem Kudrewiczem. Bolesławianin nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi i zakończył pojedynek w pierwszej minucie 1 rundy.

Mateusz Golsztajn (junior, -54 kg) – z powodu braku wystarczającej liczby zawodników w jego wadze – wystartował w wyższej kategorii wagowej (-57 kg). Pomimo różnicy wagi Mateusz bez pardonu pokonywał większych od siebie zawodników. Od samego początku reprezentant BKMT narzucił bardzo ostre tempo. Wykonywał bardzo efektowne kombinacje i awansował do finału.

Drugiego dnia Mistrzostw Dominik Zadora zmierzył się z Damianem Kachniarzem z Piekar Śląskich. Pojedynek ten zakończył się po trzech rundach zdecydowanym zwycięstwem bolesławianina.

fot. Bolesławiecki Klub Muay Thai

W finale Mateusz Golsztajn zmierzył się z Dawidem Bebiołką z Piekar Śląskich. Pojedynek toczył się pod dyktando Mateusza i zakończył się po trzech rundach zwycięstwem bolesławianina. Tym samym zawodnik BKMT zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii do 57 kg.

Dominik Zadora zaś stoczył pojedynek ze zdobywcą Pucharu Europy w K1, Filipem Gałuszką z Warszawy. Dominik po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych. Potężnymi kopnięciami w uda w pierwszej rundzie dwukrotnie doprowadził do liczenia Filipa. W drugiej rundzie było podobnie. Trener warszawiaka poddał go, rzucając ręcznik na ring. Tym samym Dominik Zadora po raz trzeci z rzędu został mistrzem Polski muay thai.

W klasyfikacji drużynowej Bolesławiecki Klub Muay Thai uplasował się na doskonałym trzecim miejscu. Z tej okazji prezes klubu Krzysztof Brzymowski otrzymał puchar z rąk ambasadora Tajlandii.

(informacja Bolesławiecki Klub Muay Thai/ii)