Zakopower zakończył Dni Nowogrodźca

Zakopower zakończył Dni Nowogrodźca
fot. Krzysztof Gwizdała Zespół „Zakopower” zakończył w niedzielę Dni Nowogrodźca. Grupa zagrała bardzo dobrze. Ludzie byli zadowoleni.
istotne.pl nowogrodziec, koncert

Pomimo godzinnego spóźnienia, za co zespół przeprosił, oraz zapowiedzi deszczu, nikt z oczekujących na grupę nie zrezygnował. Wszyscy chcieli bowiem obejrzeć jeden z ciekawszych zespołów na scenie muzycznej Polski.

„Zakopower” nie zawiódł nikogo z oglądających i słuchających. Zagrali jak zawsze z siłą halnego. Doskonałe kompozycje oraz dobrzy tekściarze to atuty zespołu, który połączył folk Podhala z nowoczesnym rockowym brzmieniem. Teksty – oprócz członków zespołu – piszą dla nich Kayah (Zbuntowany anioł), Adam Nowak (Braku stan) i Rafał Bryndal (Ubiję, usiekę). „Zakopower” nie stronią też przed śpiewaniem tekstów poetyckich: Grechuty (Dzikie wino), czy Przerwy-Tetmajera (Wspomnienie).

Zespół „Zakopower” zagrał bardzo dobry koncertZespół „Zakopower” zagrał bardzo dobry koncertfot. GH
Podczas koncertu plac był wypełniony po brzegiPodczas koncertu plac był wypełniony po brzegifot. GH

Dodajmy, że przed koncertem swoje stoiska i smakołyki prezentowały okoliczne wioski i miasteczka. Skosztować można było m.in. pieczonego świniaka, chleba z domowym smalcem i wypieków gospodyń z kół wiejskich.

(informacja GH)