Sukces Łukasza Woleńskiego na olimpiadzie wiedzy budowlanej

Sukces Łukasza Woleńskiego na olimpiadzie wiedzy budowlanej
fot. Marcin Zabawa Uczeń Technikum Budowlanego w Bolesławcu został Laureatem XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W finale ogólnopolskim bolesławianin zajął 18 miejsce.
istotne.pl olimpiada, zsb, łukasz, bronisław, woleński, sołek

Na początku kwietnia w Wodzisławiu Śląskim odbyła się XXII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. O miano laureatów ubiegali się uczniowie szkół budowlanych z całego kraju. Wśród nich był uczeń IV klasy Technikum Budowlanego w Bolesławcu Łukasz Woleński. Łukasz był już zdobywcą drugiego miejsca w etapie okręgowym olimpiady, która odbyła się 7 marca w Zielonej Górze. Do Wodzisławia Śląskiego przyjechali zwycięzcy etapów okręgowych. – Wszystko zaczęło się o godzinie 9:00. Pierwszy etap pisania trwał przez 2 godziny. Później była półgodzinna przerwa. Kolejny etap pisania trwał 1,5 godziny. Znów przerwa i znów 1,5 godziny pisania – opowiada Łukasz Woleński. W sumie olimpiada trwała przez 5 godzin. Trzeba było wykazać się wiedzą techniczną z zakresu matematyki, fizyki i chemii. W pytaniach pojawiały się także zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości, prawa cywilnego i budowlanego oraz problematyka ściśle związana z samym budownictwem.

Łukasz Woleński otrzymał pamiątkowy medalŁukasz Woleński otrzymał pamiątkowy medalfot. Marcin Zabawa
Łukasz Woleński i Bronisław SołekŁukasz Woleński i Bronisław Sołekfot. Marcin Zabawa

W Wodzisławiu Łukasz Woleński zajął 18 miejsce (wśród 81 uczestników) i zdobył upragniony tytuł Laureata Olimpiady. Wraz z tytułem uczeń Technikum Budowlanego z Bolesławca odebrał dyplom i medal pamiątkowy. Tytuł, który otrzymał Łukasz, umożliwia wstęp na studia budowlane bez egzaminów. Laureat olimpiady nie ukrywa, że w osiągnięciu sukcesu pomogła mu wiedza przekazana przez nauczyciela ZSB Bronisława Sołka. – Olimpiada niewiele wykraczała ponadto, co przekazał mi pan Bronisław Sołek – podkreśla Łukasz. Laureatowi olimpiady pozostał jeszcze egzamin maturalny. Po zdaniu matury Łukasz chce studiować architekturę.

Medal Laureata XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności BudowlanychMedal Laureata XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanychfot. Marcin Zabawa

(informacja MZ)