Kacper Grela zdobył Puchar Polski w szachach 15-minutowych

Kacper Grela zdobył Puchar Polski w szachach 15-minutowych
fot. TOP Bolesławiec W Szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów, rozegranych w Koszalinie, wzięło udział ponad 500 czołowych zawodników. Bolesławianin Kacper Grela został mistrzem Polski w szachach 15-minutowych.
istotne.pl mistrzostwa, puchar, szachy, grela, kacper

Ponad 500 młodych zawodników zgromadziły Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które rozegrano w Koszalinie w dniach od 1 do 4 sierpnia. Rywalizowano w trzech konkurencjach szachowych: szachy półgodzinne, 15-minutowe oraz błyskawiczne (5-minutowe).

Kacper Grela podczas szachowego pojedynkuKacper Grela podczas szachowego pojedynkufot. TOP Bolesławiec

Bolesławianin Kacper Grela, po zdobyciu w maju br. tytułu mistrza Polski siedmiolatków, pojechał walczyć ze starszymi zawodnikami – w grupie ośmiolatków. Wśród tak silnych przeciwników celem zawodnika TOP Bolesławiec było znalezienie się choć w pierwszej szóstce. Zdobycie jakiegokolwiek medalu wydawało się poza zasięgiem.

Mężczyzna gratuluje Kacprowi GreliMężczyzna gratuluje Kacprowi Grelifot. TOP Bolesławiec

Trzeciego dnia zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich 15-minutowych, nazywane Pucharem Polski. To właśnie w tych zawodach Kacper okazał się wręcz bezkonkurencyjny. 7-latek zgromadził komplet punktów. Udowodnił tym samym, że dotychczasowe osiągnięcia absolutnie nie były kwestią przypadku. Na szczególną uwagę zasługuje zarówno fakt pokonania starszych zawodników, jak i styl, w jakim bolesławianin odniósł zwycięstwo.

Najlepsi młodzi szachiściNajlepsi młodzi szachiścifot. TOP Bolesławiec

Kacper po raz kolejny pokazał, że jest bardzo utalentowanym szachistą. W Koszalinie chłopiec odebrał zasłużony złoty medal. W klasyfikacji generalnej zaś Kacper zajął znakomite czwarte miejsce.

(informacja i zdjęcia Krzysztof Grela i TOP Bolesławiec/GA)