Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu

Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu
fot. www.sxc.hu W 4 Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wzięło udział 14 sportowców. W klasyfikacji generalnej triumfował Bogusław Mienculewicz.
istotne.pl zawody, mosir, siłacz, wyciskanie, sztangi

4 Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano 29 sierpnia. W turnieju wzięło udział 14 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 150 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Nowicki z Cezara, a na trzeciej – Damian Świtaniak (również reprezentant klubu Cezar).

W kategorii seniorów wystartowało dwóch zawodników. Zwyciężył Piotr Nowak z TKKF Bolesławianka z wynikiem 140 kg. Drugie miejsce zdobył Bartosz Zawada z Cezara.

W kategorii seniorów starszych bezkonkurencyjny okazał się Bogusław Mienculewicz z TKKF Bolesławianka. Siłacz wycisnął 192,5 kg. Drugi był Jerzy Lewandowski (TKKF Bolesławianka), a trzeci – Wiesław Warzybok z Cezara.

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Lisowski z TKKF Bolesławianka (wycisnął 105 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Ryszard Kucharski, a na trzeciej Andrzej Kobzda (obaj z Cezara).

fot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej triumfował Bogusław Mienculewicz. Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2008.

(informacja MOSiR/ii)