Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dyskusja dla wiadomości: Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


 • Kto stoi na straży naszego bezpieczeństwa? / wojsko, policja, straż miejska /.
  Kto rządzi w naszym imieniu? / prezydent, rada miasta /.
  Kto za to wszystko płaci? / po pierwsze mieszkańcy /.

  Odpowiedź na te pytanie pozornie prosta. Jednak po przeczytaniu tekstów skandowanych w czasie oficjalnych uroczystości można zaczynać się bać.
  Uroczystości poprzedzone oczywiście mszą świętą i pod patronatem demokratycznie wybranego prezydenta Bolesławca Pana Piotra Romana.
  Oto niektóre cytaty
  " Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę ", " Bohaterów pamiętamy, komunistom żyć nie damy ", " Polska to my, Polska to my, a nie Donald i jego psy ", " Narodowe, Narodowe siły zbrojne "
  Ciekawostką jest też wypowiedź w jednym z komentarzy Byłego wiceprezydenta Pana Macieja Stanisława Małkowskiego, którego Tatuś na tylnej dolnej części nogawki nosi pyłek nieznanego pochodzenia. Oto ona
  " Właśnie tak i tylko tak możemy budować Wielką Polskę " / http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3zWielkiejPolski?

  Aż trudno sobie wyobrazić do czego mogli by się Panowie posunąć gdy zdobędą władzę absolutną.
  Jakże zatem celny wydaje się być filmik zamieszczony na You Tube

 • Anonim (evggYI), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przemysław, co się martwisz-przecież Twoja partia razem z PO, SLD i PSL podpisała ustawę o bratniej pomocy.

 • Anonim (ANuIz2), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciekawostki to są kolejne krętactwa Moszczyńskiego, który tym razem chce obrazić Pana Macieja próbując wiązać go z tymi obrazkami poprzez niepełne cytowanie. Oto pełna wypowiedź Pana Macieja z jego Fanpage'a na Fejsie:

  "Miałem okazję i zaszczyt brać udział w bolesławieckich obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Cały czas brzmią w moich uszach cytowane podczas mszy świętej przez kapłana słowa z „Wesela” Wyspiańskiego „Tak by nam się serce śmiało do ogromnych wielkich rzeczy, a tu pospolitość skrzeczy" oraz, że: „jaka jest rzeczywistość obecna, wszyscy doskonale wiemy (... ) z naszego ojczystego domostwa, nie czyńmy ojczyzny nienawiści - ale uczyńmy bramę Niebios, dla wszystkich wędrujących przez Polską ziemię... do Nieba. ”.
  Ksiądz wyraźnie dał do zrozumienia, że wojenna retoryka w rzeczywistości w jakiej żyjemy jest szkodliwa i nie ma sensu. Co znaczą dzisiaj, w czasie pokoju i demokracji słowa, o wieszaniu (zabijaniu), traktowaniu drugiego człowieka sierpem i młotem w celu zadania mu ran?
  Wg mnie, patriotyzm to ciężka praca, uczciwość, miłość i szacunek do innych, wierność, dobre wychowanie dzieci, przyjaźń, pomoc drugiemu człowiekowi. Dokładnie tak, jak zachowywali się po wojnie Żołnierze Wyklęci, którzy po wojnie osiedlili się w Bolesławcu. O tych ludziach, ich losach i skromnym zyciu pięknie opowiadał dr Edmund Maliński podczas swojego referatu, który wysłuchali w zasadzie sami harcerze i kilku bolesławian (a szkoda). Właśnie tak, i tylko tak możemy budować Wielką Polskę. Oczywiście, historii zapominać nie możemy, ale dzisiaj z konkurentami politycznymi można walczyć nie poprzez agresywne hasła, a poprzez czyny, o których wspomniałem. Wtedy właśnie Polacy to docenią i zdecydują o tym kto ma dzierżyć stery władzy – w demokratycznych wyborach. Pozdrawiam wszystkich. ".

  Zastanów się Mozczyński następnym razem zanim zechcesz kogoś nieudolnie obrazić!

 • Anonim (A81TKl), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No toś sie Przemciu nie popisal. :).

 • Anonim (AjWdje), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie rozumiem, wszystko ok. Przemyslaw po prostu zachowal wszelkie standardy palikociarni w dyskusji. Żal.

 • Anonim (eQ5R0M), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobre :) Moszczyński albo nie rozumie, albo robi to w czym jest dobry - Próbuje tanich sztuczek. Już próbował stawiać w złym świetle prezydenta. Roman nie reaguje, to zabrał się za tego co z nim gada na Facebook. Maćku! Nie warto, bo się tylko ubrudzisz!

 • Anonim (ANGMuc), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czego innegow oczekujecie od "Przemysława"? Jak zwykle jego teksty są prostackie i żałosne.

 • Anonim (ANxF0I), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na jednym zdjęciu widać że Narodowcy wychodzą z kościoła. O co tu chodzi?
  Nikt nie mógł a może nie chciał ich pogonić?

 • Anonim (AktVuR), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pewnie nikt nie chciał sobie ubrudzić rąk.

 • Anonim (AFGUv6), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ty anonim jak coś napiszesz to nogi się u giną ją.

 • Anonim (v37iq), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cześć i Chwała Bohaterom!

 • Anonim (A81bue), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cześć i chwała bocharom.

 • Anonim (AN0srD), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może bachorom?

 • Czczenie tzw " żołnierzy wyklętych " odbywa się nie z szacunku do owych a bardziej z nienawiści do sowietów. Ateistów i innych Skandowane hasła wskazują że demonstranci nie mają pojęcia o czym wrzeszczą. " Czerwona hołota " - kto to taki? Kto to taki dzisiaj? Przecież deklarują że ich " raz sierpem raz młotem " Kto to jest ta czerwona hołota? Czy to ateiści czy zwykli ludzie tęskniący za socjalnym państwem?

  Zło w tym przypadku tkwi we wspieraniu podziału społeczeństwa bez względu jaki by nie były intencje i powody. Właśnie dlatego pozwoliłem sobie w poprzednim wątku wytknąć Panom Prezydentom obecnym i byłemu oraz oficjelom państwowym wspieranie moim zdaniem zła.

  Dodatkowo wplątywanie w to służb mundurowych które z urzędu powinny pozostawać neutralne światopoglądowo i politycznie.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (evggYI), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może czerwona hołota, to ci którzy żerują na naiwności tych, którzy tęsknią za socjalnym państwem i dzięki tym naiwnym wyborcom zdobywają głosy w wyborach?