Zakłady ceramiczne prywatyzacja

 • Anonim (AN0k77), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I co z prywatyzacja tego bałaganu znowu ucichło kupujący zobaczył bałagan w dokumentach i sie wystraszył czy jak :)?

 • Anonim, 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby chcieli to by to zrobili. Przecież to się ciągnie już kilkanaście lat. Widocznie nikt nie ma w tym interesu, żeby tak się stało.

 • Anonim (ANGwCp), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby skarb Państwa widział jakie pieniądze są wyrzucane w błoto i rozdawane miedzy kolesiostwo to zrobił by z tym porządek.

 • Anonim, 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trudno wycenić taki biznes. W tego typu firmach główną wartością firmy jest "marka" i umiejętności pracowników (maszyny to można sobie kupić gdziekolwiek).
  No i chyba z tą marką jest największy problem bo tych zakładów i manufaktur produkujących ceramikę bolesławiecką jest całe mnóstwo, a dla konsumenta jest to właśnie ceramika bolesławiecka a nie Zakłady Ceramiczne Bolesławiec lub Spółdzielnia. Każdy komu się spodoba może otworzyć zakład produkujący ceramikę niebieską w białe kropki :) To kto ma ładować pieniądze w reklamę? Część ciężaru wzięły na siebie władze regionalne i chwała i za to, ale ostatecznie to jednak jest interes, i trudno żeby cały PR ciągnęły władze miasta. Muszą się wszyscy zainteresowania zebrać uzgodnić wspólną i spójną strategię promocji i sprzedaży i wtedy jest szansa, którą trzeba będzie wspólnie finansować (tak jak darmowe busy w ośrodkach narciarskich). Inaczej trzeba się liczyć z tym, że gdzieś ktoś w dalekiej Azji otworzy zakład produkujący ceramikę identyczną z Bolesławiecką tylko 70% tańszą. Ale to takie gdybanie :).

 • Anonim (ANGwCp), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sławek ale co twoja wypowiedz wnosi do tematu bo chyba nie bardzo rozumiem zgadzam sie z Toba ale to nie ma znaczenia w temacie :).

 • Anonim (AN0m6Q), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Należałoby w 1 kolejności sprywatyzować Ratusz - bo to największa patologia budżetowa tam się dzieje.