Pałac w Trzebieniu

Dyskusja dla wiadomości: Pałac w Trzebieniu.


 • Anonim (AE78HU), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie no coś pięknego, wielkie uznanie dla autora... historia to arcyciekawa rzecz.

 • Anonim (AtPyW4), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko mostek po nim został we fragmentach :(.

 • Anonim (ANuiys), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To bydło stepowe zwane armią czerwono tylko niszczyć potrafiło. Grabili co się dało i wywozili do Rosji. Cóż takie sowieckie wychowanie, nic nigdy ich nie zmieni, zawsze będą "wielkim narodem"(we własnym mniemaniu) kosztem słabszych. Nie tylko ten pałac zdewastowali.

 • Anonim (AN0C8d), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No fajne byloby gdzie siedziec, szkoda ze juz tego nie ma ale dobrze ze chociaz trzebień jest pozdrawiam trzebieniakow trzymajcie sie hihihihi.

 • Anonim (1nqnF), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Świetny artykuł, bardzo lubię te artykuły z historii, napisany normalnym przyswajalnym językiem dla każdego.

 • Anonim (AtPxOB), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A my co lepsi? Pojeździj sobie po okolicznych wioskach i zobacz w jakim to wszystko jest stanie. Bangladesz albo i gorzej...

 • Anonim (1nqnF), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja tam kocham Bolesławiec i okolice.

 • Anonim (AkNNeZ), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polacy-osiedleńcy zza Buga, Jugosławii i z innych rejonów zniszczyli, zdewastowali i rozgrabili 10 razy tyle pięknych poniemiecki domów zabytków i gospodarstw niż ruscy. W wielu miejscach ta dewastacja trwa do dzisiaj.

 • Anonim (AmRzmz), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadza się, dzisiejsze władze Gminy: Dutkowski, Popek i Jaworski wolą ładować grubą kasę w gigantyczne domy ludowe (które przez większość czasu stoją puste) niż w zabytki. Przykład? W Ocicach sypie się zabytkowy kościół a 300 m dalej prawie 2 mln idzie na budowę tancbudy...

 • Anonim (AtPx2A), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panowie opanujcie się z pokazywaniem piękna na tych zdobytych ziemiach przez armię Radziecką i armię Polską. Nie wywołujcie nostalgii u potomków historycznych właścicieli tych ziem. Pokazujcie nasze Polskie osiągnięcia i kulturę.

 • Anonim (AtPxOB), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polecam się wybrać w opolskie wioski, te z dwujęzycznymi nazwami. W pewnym momencie wyjeżdża się z dolnośląskiego syfu i wjeżdża się prawie jak do Niemiec...

 • Anonim (qWTid), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po pierwsze te ziemie były zasiedlane przez rodowitych Słowian a więc w sensie historycznym należą do naszego dziedzictwa historycznego a po drugie należy rozdzielić dziedzictwo historyczne od współczesnej kultury lokalnej bo to są dwa rożne pojęcia.

 • Anonim (AtPx2A), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie sięgam tak daleko historycznie do czasów osadnictwa Słowian zachodnich w europie i nie sięgam do czasów pierwszych piastów i ich stosunków politycznych oraz koligacji rodowych z germanami. Proszę o uświadomienie dzisiejszych tubylców jak było naprawdę z dokładnymi datami panowania na tych terenach. Pokazywane perły architektury przedwojennej nie były własnością pierwszych Słowian są to perły niemieckie. Matka moja pochodziła ze Lwowa ja potomek też z nostalgią patrzę na tamte tereny i miasto Lwów.

 • Anonim (1nkfn), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dzisiaj w centrach miast budują i strefach przemysłowych powstają budynki i wieżowce za pieniądze niemieckie, francuskie i rosyjskie oraz chińskie, projektują architekci z rożnych krajów a buduj a najtańsze ekipy które wygrają przetarg, czy mamy uważać te budynki za nie nasze? A nasze ziemie są zamieszkane przez Polaków, stanowią naszą własność i są w granicach naszego kraju, ważne abyśmy dbali o nasze dobro, otacza nas piękny region i mamy wiele wspaniałych zabudowań, jest to dobro nas wszystkich bo my tu żyjemy na co dzień a skoro tu mieszkamy to warto znać historię tego regionu bo każdy naród bez znajomości historii tej bliskiej i dalekiej traci tożsamość.