UWAGA na pracodawców z Krępnicy

 • Witam. Chciałem poinformować, że osoby zatrudniające pracowników do lasu w Krępnicy to oszuści. Zakład Usług Leśnych. Krzysztof Kleczyński. Krępnica 24. Tel: 724486657. Ogłaszają się na stronie urzędu pracy. Pracowałem tam 2-3 miesiące i zobaczyłem tylko 300zł, nawet umowy nie dostałem... Traktują pracownika jak śmiecia z samego rana psełdo-szefowa wyciera się na pracowników, po pracy to samo. Każą jeździć do pracy na przyczepie, którą ciągnie traktor (przyczepa bez jakichkolwiek zabezpieczeń przed kurzem czy wypadnięciem z niej). Dzień w dzień gadają, że umowa jest już gotowa ale księgowa się spóźnia. Wypłaty nie ma bo czekają na przelew. Szef to straszny pijak. Pije na miejscu pracy aż do upadłego, a później jego żona obwinia za to pracowników. Nie otrzymałem wypłaty za 3 miesiące pracy (około 3500zł)... Kilku kolegów tak samo nie otrzymało żadnego wynagrodzenia. Nie wiem co mam zrobić. Byłem u nich ze 30 razy ale nikogo nie było. Potem zmienili numery telefonów. Pracowałem bez umowy więc nic nie zrobię więc tylko przestrzegam przed Nimi. Pozdrawiam.

 • Anonim (AE7r8C), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgłoś to w urzędzie pracy, jeżeli byłeś z tamtąd skierowany, a i nawet jak nie, to jeżeli masz świadków, że tam pracowałeś to nie daruj oszustwa.

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lubie to c.

 • Anonim (AE7FIy), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Myślę że masz szanse odzyskać pieniądze poszukaj prawnika proponuję Pana Andrzeja N. On Cię na pewno z kwitkiem nie odeśle.

 • Anonim (ANxcx0), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko nie mam nawet z czego zapłacić takiej osobie...

 • Anonim (AE7r8C), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zapłacisz po sprawie.

 • Akurat jest w toku dyskusja na temat PUP. To ten urząd winien jest braku kontroli nad ofertami. Takie sytuacje stały się w Bolesławieckim urzędzie pracy normą. Przyjmują zgłoszenia nie sprawdzając wcale ich wiarygodności.
  Na mojej stronie Facebook można wpisywać wszystkie uwagi.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Proponuję dla redakcji, to może być dobry materiał na reportaż pojechać i zapytać dlaczego nie płaci pracownikom i są tak okropne warunki pracy. Też kiedyś we wrocławiu na budowie przerabiałem podobną historię i wiem jak jest ciężko jak sie robi jak frajer cały miesiąc za 200zł (bo tylko tyle zaliczki wyrwałem, na początku pracy).

 • Najlepszy sposób na odzyskanie pieniędzy to pałą przez łeb skurw... Bo innego pomysłu nie ma na zlikwidowanie tego popularnego procederu w polsce, co chwile sie słyszy, że gdzieś ktoś komuś nie zapłacił i nic nie można z tym zrobić.

 • Anonim (AE7FIy), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (ANu9pC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Idź do sądu pracy, takie sprawy załatwiane są za darmo.

 • Anonim (AtPyoF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego nikt nie sprawdza w Urzedzie Pracy takiego pracodawcy. Z góry zakłada się, że to bezrobotny chce oszukać, i to bezrobotny lata od urzedu do pracodawcy ze świstkiem. Mam 7 dni na zgłoszenie w urzedzie podjecia pracy i pisze się tylko oświadczenie, a nie lepiej byłoby gdyby urzad chciał do wglądu umowę o prace? Byłaby jakakolwiek kontrola nad pracodawcami.

 • Witam ponownie.

  Byłem w sądzie pracy.
  Pani powiedziała mi, że nawet jeśli nie miałem umowy o pracę to i tak muszą wypłacić mi za przepracowany okres.
  Mam wysłać do "pracodawcy" przed sądowy wniosek do zapłaty.
  Jeśli w terminie 7-10 dni od wysłania listu (poleconego priorytetowego z potwierdzeniem odbioru) nie zapłacą czy też nie odezwą się w tej sprawie mam złożyć wniosek do sądu.
  Jeśli mam świadków to jeszcze lepiej. Mam 3 świadków. Szukam jeszcze ludzi, którzy tam pracowali a nie otrzymali wynagrodzenia.
  Jeśli są tacy to proszę o kontakt na e-maila: brandondico@wp.pl
  Pani powiedziała, że muszą być tak: Imię, Nazwisko, Adres zamieszkania i najlepiej numer kontaktowy.

  Pozdrawiam.

 • Nikt nie pracuje za darmo.

 • Nie chce być czarnowidzem i nie życzę ci źle Brandondico ale mam znajomego co robił bez umowy i oczywiście bez wypłaty, miał świadków i tą sprawę przegrał. Ale każda sprawa jest inna mimo, że nie mogę ci pomóc bardzo Ci kibicuje i trzymam kciuki za Ciebie. Wiem jak człowiek może się czuć w takiej sytuacji bo też robiłem "za darmo bez wypłaty" kiedyś.

 • 1
 • 2