Czy Prezydent powinien rządzić dłużej niż 12 lat

 • Anonim (vrlRJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Za rok wybory. Wybory w okręgach jednomandatowych. Wielu "etatowych" radnych opuści Ratusz. Przyjdą nowi, niekoniecznie lepsi, ale na pewno inni. Jeżeli będziemy mięli taką nowość rządzenia, to zastanawiam się zatem, czy Prezydent powinien kandydować po raz 4 z rzędu? Czy nie za głęboko tkwi w koleinach rządzenia? Czy warto byłoby wprowadzić kadencyjność tego najwyższego stolca?

 • Anonim (evgh4x), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież to jest wiadome wszem i wobec że to jest jedna wielka klika.

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co zmieniać prezydenta? Zablokujmy mu możliwość samodzielnego rządzenia i nie głosujmy na jego komitet. Co nam da jak będzie inny prezydent a partyjka ratuszowa sterowana z tylnego siedzenia będzie nowemu rzucała kłody pod nogi?

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kampanię wyborczą czas zacząć. Czyżby próbka sondażu przedwyborczego.
  Będzie ubaw jak załapie następną.

 • Anonim (AtPx6m), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan Prezydent Piotr Roman jest dostatecznie świadom zmian, które nastąpią w skutek wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w naszym mieście - przypominam będzie ich 21. Prognozuję, że z obecnych radnych w przyszłej radzie pozostanie maksymalnie 3 radnych tej kadencji. Rozważania czy prezydent powinien rządzić dłużnej niż 12 lat są słusznymi ale wpływ na to mają nasi parlamentarzyści zwłaszcza z PO. Jeśli przyjąć logikę to niech uzasadnieniem będzie ograniczenie do dwóch kadencji funkcji Prezydenta Polski.

 • Anonim (AE7sCR), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy któryś z radnych głosował przeciw podwyżkom opłat za przedszkola?

 • Anonim (AE7hgL), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Myślę, że temat sprowokuje do odpowiedzi Prezydenta Naszego Miasta, który jak wiemy "z zawodu jest- dyrektorem"tj. Marszałkiem Sejmiku Województwa Jeleniogórskiego(co do nomenklatury mogę się mylić) -1 kadencja, Starosty Bolesławieckiego-1kadencja, Prezydenta Miasta Bolesławiec-4 kadencja?
  Od kilkudziesięciu lat ten Pan ma wpływ na nasze miasto lepszy, czy gorszy, ale ma. W jaki sposób do tego dochodzi, przemilczmy. Zatem wydaje się słuszne, że przy okazji 100% wymiany radnych za rok z okładem, należy wymienić również starego Prezydenta na nowego. Tak postąpiłaby każda społeczność gminna. Ale mamy tutaj problem wyboru.
  Czy obecny, wieloletni, stary Prezydent Miasta zechce pozostawić miasto młodym następcom? Czy stać go na niekandytowanie? Myślę, że brak mu odwagi z dwóch powodów: wygodnictwa i... braku zawodu. Tu przychodzi nam w sukurs ogólnopolska statystyka zamieszczona w mediach ogólnokrajowych, informująca o jego ponadprzeciętnych zarobkach w stosunku do wyżej lokowanych kolegach. Ponad 180 000 zł /rocznie. To lep na, którym wisi nasz obecny włodarz. Pozdrawiam serdecznie.

 • Anonim (vrcih), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli jest mądry, to jak najbardziej!

 • Anonim (AkpcHF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Znowu na pierwszym miejscu nie jest dobro naszego miasta, ale finansowa zazdrosc! Ludzie, kiedy wy sie zmienicie! Miasto teraz kwitnie, pieknieje, co wy jeszcze chcecie! Przyjdzie nowy... i myslicie, ze nie bedzie bral forsy? Docencie wreszcie to co macie!

 • Anonim (AjWdjC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do B... Sprawdź zadłużenie miasta i pomyśl kto i w jaki sposób będzie to spłacał. Budować na kredyt to żadna sztuka.

 • Anonim (AkpcHF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszycy biora kredyty. Ze Swojej kieszeni nie placisz za budowy i wszystko co sie dzieje w bolcu, wiec dlaczego tak sie czepiasz! Ciesz sie, ze cos sie robi w Twoim miescie, w niektorych miastach tez maja wysokie pensje burmistrze i nic nie robia. Boleslawiec jets teraz piekny! A pracy wszedzie brakuje.

 • Anonim (AN0sdA), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prezydent może rządzić i 100 lat jeśli tak zdecydują wyborcy. I koniec, kropka.

 • Funkcja wybierana. Jak będzie rzeczywiście do D. To go nie wybiorą i po pierwszej kadencji. A jak dobry i pasuje mieszkańcom - niech będzie wybierany i do końca. Sądzę jednak, że teraz już nie wygra. Zbyt dużą wszędzie antyromanowa kampania, którą obserwują nawet tumiwisisci, i z tego właśnie powodu oddadzą swój głos bez namysłu, ale tylko nie na niego. Proste.

 • Anonim (hsMx8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prezydent toczy się w głębokim torowisku autopromocji, samozadowolenia, bez skruchy i hamulców. Pieniądze Unijne skończyły się. Własnych brak. Zostawia następcy gigantyczny dług... zatem dlaczego miałby nas uszczęśliwiać swoją nieszczerą facjatą przez kolejne lata? Czym na to zasłużyliśmy? W dawnym DDR mówiono z sarkazmem "Komunismus ist gut, aber warum bei uns? " Warto to przypomnieć kandydatowi na Prezydenta 2014-2018.