Brak wody na os. Wańkowicza. Badaja wode. Czy woda jest zdrowa

 • Anonim (A81bTd), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przed chwila rozmawialem z pracownikiem spoldzielni mieszkaniowej ws. Braku wody w kranie na moim osiedlu(wankowicza). Powiedzial mi, ze ktos pobieral probki wody z rurociagu. Troche sie boje, bo pilem dzisiaj "kranowke" i zakrecili wode. Czy ktos z mieszkancow wie cos wiecej. Prosze redakcje o interwencje. Dzieki.

 • Anonim (A81b5M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cos jest na rzeczy, bo spuszczaja wode z hydrantu. Wyjrzalem przez okno i widze pracownikow wodociagu przy osiedlowym hydrancie.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (dRjUWO), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najgorsz, żę szanowne PWIK nie dba o mieszkanców, skoro woda jest nie zdatna do użytkowania, powinien być podstawiony beczkowóz z dobrą wodą, nie wiadomo ile potrwa usterka, W pwik po kontakcie telefonicznym pan stwierdza, że są prowadzone czynności uzdatniające, na pytanie o beczkowóz z wodą Nie potrafiłudzielić odp. Tylko powtarzał w kółko, są prowadzone czynnośći... , ŻENADA I NIE KOMPETENCJA, (tylko dlaczego mieszkańcy mają na tym cierpieć).

 • W nocy była awaria. Trwa płukanie rur, dlatego woda może być lekko zabarwiona.

 • Anonim (A81Tu4), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lekko zabarwiona... Sorry Krzysiek, ale moj mocz jest mniej zolty niz woda.

 • :)

 • Anonim (dRjUWO), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Woda z kranu.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AE7FCi), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ustawa wodna obowiązek podstawiania beczkowozów określa chyba na 12 godzin po awarii. Proszę sobie poczytać w sieci o tym, a nie tylko narzekać nie mając o tym pojęcia.

 • Powiem tak, to Pan Prezes PWiK jest poniekad odpowiedzialny za nasze zdrowie zw z konsumpcja wody i podejmowane decyzje przez jego podwladnych. Ja jako konsument i odbiorca wody nie musze znac przepisow prawa na wypadek awarii sieci wodociagowych. Od tego jest kadra kierownicza PWiK, bo naturalnym wydaje sie, ze hydraulik nie musi znac przepisow, ma wiedziec jak polaczyc rurke z rurka, jak konserwowac owe polaczenie itp. Jesli awaria stala sie w nocy, a okolo godz 11 pracownicy czyszcza rurociag to wyglada na to, ze pilismy brudna wode w nocy i rano. Przed chwila krecilo sie dwoch panow i z hydrantu upuszczalo wode, a jest godz 15: 30. Raz sie jest Prezeseim cieplowni, raz wodociagow potem spoldzielni czy ceramiki. Polska jest smutnym krajem.

 • Anonim (AE7gJJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkam na Jana Pawła. Przez cały dzień była u nas woda ale... całkowicie rdzawa. Lokatorzy nie zostali powiadomienie o fakcie, iż będzie płynąć w rurach tak brudna woda. Nie wysilił się w tym zakresie PWiK ani Sp-nia. Zrobiłam pranie pościeli białej... wyjęłam rudą w łaty. Kto winien zwrócić mi koszty za zniszczoną pościel? W jaki sposób odliczona lokatorom zostanie ilość spuszczonej wody do kanalizacji, gdyż nie nadaje się w żadnej mierze do użytku? Powinna być korekta czytelna za taki incydent przy rozliczeniu wody. A PWiK winno zwrócić mieszkańcom ekwiwalent za wszystkie poniesione straty przez brak powiadomienie. A może to wyjące w całej Polsce w dniu dzisiejszym syreny alarmowe były powiadomieniem - uwaga, w dniu dzisiejszym w Bolesławcu woda płynąca w rurach wodociągowych nie nadaje się do użytku!

 • Anonim (AtPx54), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest ta słynna, o królewskiej jakości woda mineralna z Bolesławca :).

 • Anonim (AE7gJJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słynna, masz rację. Znają mnie już sprzedawcy w sklepie z czajnikami. Osad po gotowaniu wody niszczy czajniki - te zwykłe i te elektryczne. W ciągu roku kupiłam dwa nowe czajniki. Nie dałam rady usunąć osadu z dna, a nie każdy czajnik można szorować. Wyższa technologia :).

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nic tylko pić browara.

 • Anonim (A81TfW), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuje troche octu do wody i zagotowac. Ja mam czajnik juz 3, 5 roku. Kamienia brak. Pozdrawiam.

 • Anonim (AjWoVh), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy u was tez po nalaniu wody do szklanki jest ona mętna, jest w niej mnostwo pęcherzyków i dopiero po chwili staje sie przejrzysta?