Cała prawda o "profesjonalizmie"

 • Anonim (ANUZg0), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nawiązując do artykułu Pani z jednej form odszkodowawczych z Legnicy opublikowany przez bolec. Info, poniżej link potwierdzający "profesjonalizm", miłej lektury: http://www.odszkodowania.info.pl/?p=1332.

 • Anonim (ANUZg0), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (ANb65b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10665261,Prowokacja__Gazety___przedsadzahandeldanymi_ofiar.html.
  2013-02-16, 09:03Prowokacja "Gazety": przed sąd za handel danymi ofiar.
  Maciej Stańczyk 18. 11. 2011, aktualizacja: 17. 11. 2011 19: 28.
  Grzegorz K. Były przedstawiciel firmy zajmującej się dochodzeniem odszkodowań od ofiar wypadków, stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Akt oskarżenia trafił już do sądu. To efekt naszej dziennikarskiej prowokacji. Kilka miesięcy temu opisaliśmy, jak firmy kupują od pracowników pogotowia adresy dzieci potrąconych przez samochód.
  W lutym tego roku opisaliśmy historię dwojga nastolatków. 14-letniego Piotrka samochód potrącił w Łodzi na pasach. Gdy wrócił do domu, odwiedził go pracownik firmy Mediator. Obiecywał, że za 20 proc. Prowizji wywalczy dla chłopaka wysokie odszkodowanie. 17-letnia Dorota trafiła do szpitala w Radomsku po tym, jak potrącił ją pijany kierowca. Gdy matka przyszła zabrać córkę do domu, przy jej łóżku siedział przedstawiciel firmy Marshal. Oferta? Jak poprzednio.

  Skąd przedstawiciele firm dochodzących odszkodowań mieli adresy i informacje o wypadkach? Nasze śledztwo wskazuje na pracowników pogotowia. O tym, jak ten proceder wygląda od środka, opowiedział nam Grzegorz K. Były już współpracownik jednej z firm z branży odszkodowań. W internecie zamieścił ogłoszenie: "Kancelaria prawna poszukuje do współpracy pielęgniarek, rehabilitantów, ratowników medycznych, studentów medycyny, listonoszy, taksówkarzy, blacharzy, wszystkich, którzy mają styczność z poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych, w rolnictwie itp. PEŁNA DYSKRECJA! ".

  Dziennikarz "Gazety" przedstawił się jako ratownik medyczny łódzkiego pogotowia. - Pana rola to dostarczanie informacji o wypadkach - zaczął K. - Kwota zaliczki to 200 zł. Plus 2 proc. Całego odszkodowania. Od złamanej nogi to około 400 zł. Gdy wypadki są poważniejsze, to i odszkodowanie większe. np. jeżeli ktoś zmarł w wyniku wypadku, odszkodowania przekraczają 100 tys. zł! 2 proc. Z tego to 2 tys. zł!

  Na koniec mężczyzna zachęcał dziennikarza, by ten zbudował swoją siatkę informatorów wśród pracowników izby przyjęć czy lekarzy pogotowia.

  Po naszej publikacji śledztwo w tej sprawie wszczęła łódzka prokuratura. Wielomiesięczne dochodzenie zakończyło się skierowaniem sprawy do sądu. Grzegorzowi K. Grozi nawet 10 lat więzienia.

  Mężczyzna usłyszał zarzuty nakłaniania osób związanych ze środowiskiem medycznym do poszukiwania lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, którzy mieli być podżegani do złamania tajemnicy lekarskiej oraz udzielania informacji o ofiarach wypadków i ich danych osobowych - poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury.

  34-latek przyznał się do winy. W czasie gdy doszło do naszej prowokacji, prowadził własną działalność gospodarczą i współpracował z kancelarią Omega zajmującą się m.in. dochodzeniem odszkodowań. Zeznał, że nigdy nie doszło do uzyskania danych osobowych za pieniądze, a wszystkie sprawy zatrzymały się na etapie rozmów. Przesłuchany był także przedstawiciel Omegi, który stwierdził, że o działalności swojego współpracownika nic nie wiedział.

  W toku śledztwa pojawiły się informacje, że proceder handlu danymi ofiar wypadków dotyczył nie tylko Łodzi.

  Ze sprawy wyłączono postępowanie dotyczące podobnych wypadków w Krośnie w województwie podkarpackim i w Środzie Śląskiej w województwie dolnośląskim i przekazano je do właściwych prokuratur - mówił Kopania.

  Zobacz więcej na temat: prokuratura, policja.

 • Anonim (AN0xM4), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (AN0xM4), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  http://uwaga.tvn.pl/9619,news,,jakzarobicnaofiarachwypadkow_kontynuacja,reportaz.html.