Nieuczciwy wynajmujący

 • Anonim (AtPGVg), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam wszystkich forumowiczów. Przydarzyła mi się bardzo nieprzyjemna sytuacja związana ze zwrotem kaucji po rozwiązaniu umowy najmu mieszkania. Pod koniec października 2012r. Podpisałam umowę na wynajm mieszkania w Nowogrodźcu, w nowowybudowanej zielonej kamienicy w rynku. Mieszkanie bardzo ładne, myślałam że będzie to mieszkania na dłuższy okres. Jednak bardzo niemiło się zaskoczyłam kiedy do mieszkania wprowadził się niechciany lokator -> GRZYB na ścianie. Prawdopodobnie przyczyną tego było złe ocieplenie budynku... z tego powodu zdecydowałam że na koniec lutego wypowiem umowe najmu właścicielowi mieszkania. I Tak też zrobiłam, na wypowiedzeniu uwzględniłam 2 miesiące wypowiedzenia. Kiedy termin dobiegł końca, tj. 30 kwietnia 2013r. Chciała zdać mieszkanie. Wynajmujący przyniósł wszystkie rachunki jakie powinny być zapłacone. Natomiast ja chciałam żeby zostały pokryte z kaucji (1600zł) jednak on stwierdził że nie - tak być nie będzie, że powinnam zapłacić wszystkie rachunki a on zwróci kaucję na rachunek bankowy zgodnie z umową, czyli po 30 dniach. Zapłaciłam rachunki zdałam mieszkanie, a o kaucji mogę zapomnieć, bo w umowie był podpunkt: "w przypadku wypowiedzenia umowy przez najemcę w terminie okr. W umowie (12 mies. )wynajmujący nie ma obowiązku zwrotu zapłaconej przy podpisaniu umowy kaucji". A bezczelnie jeszcze upewniał się na jaki nr konta ma wpłacić kaucję... 1600zl drogą nie chodzi, zwłaszcza w dzisiejszych czasach... Co powinnam zrobić? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

 • Anonim (ANuGRS), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Możesz tylko zapamiętać na przyszłość żeby czytać co się podpisuje.

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anonim pod prokuratora za takie propozycje, wręcz podżeganie do popełnienia przestępstwa.
  A Wyrolowana do kogo ma pretensje skoro sama napisała, że w umowie był punkt o "niezwrocie" kaucji w określonym przypadku. I takie zastrzeżenia i podobne dot. Niezapłaconych rachunków, zniszczeń w lokalu itp. winny być zawarte w każdej umowie bo inaczej wynajmujący pójdzie z torbami.

 • Anonim (ANuyvi), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro tak się podpisało umowę, nic nie darady zrobić.

 • Anonim (AE7F9c), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiesz sprawdź bo wydaje mi się że kaucja musi ci zwrócić. Poszukaj w przepisach. W przeciwnym wypadku to nie jest kaucja tylko zaliczka - a taka podlega opodatkowaniu w momencie wpłaty na konto. Urząd Skarbowy czeka.

 • Anonim (AktVbW), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ~wyrolowana mi się zdaje ze musi ci zwrócić kaucję bo sobie przywłaszczył a cie próbuje okłamać zwróć się do prawnika co ci powie.

 • Anonim (d9a30R), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Złóz zawiadomienie o przestepstwie przywłaszczenia... szybko odda...

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sami prawnicy. Anonimie jaki to jest ten "przeciwny wypadek"?
  A jak już tak mędrkujecie prawniczo to stanę w obronie wynajmującego: przez rezygnacje przed upływem terminu umowy wynajmujący poniósł stratę w postaci utraty spodziewanych korzyści. Tak, tak! Miał zarobić na wynajmie mieszkania, a wyrolowana pozbawiła go tej korzyści. I jeszcze raz: JEST PUNKT W UMOWIE O KAUCJI. Jak najbardziej legalny.

 • Anonim (AE7gSm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak się nie mylę kaucja nie jest dochodem, jeżeli nie została zwrócona to stanowi dochód. A takowy podlega opodatkowaniu w terminie do 20 następnego miesiąca. Jeżeli tak to ciekawa jestem czy podatek został uiszczony, a jeżeli nie to skarbówke na pewno to zainteresuje.

 • Anonim (AE7Fgm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wynajmujący oferowal mieszkanie bez grzyba, zawilgocone obniża standart i naraża lokatora na utratę zdrowia. Tym samym umowa jest nie ważna, jeżeli nie będzie dalej chcial zwrotu kaucji to sprawa w sądzie jest na 100% wygrana (chociaż jak się slyszy o niektorych wyrokach to... ).

 • Anonim (AE7wRJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  w jakim celu jest brana kaucja? Może coś więcej powiecie... ?

 • Anonim (AkNzT6), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kaucja jest zabezbieczeniem WYLACZNIE z tytulu zabezpieczenia mieszkania i nie mozna za nia pokrywac rachunkow ani nie mozna z niej placic np zaleglych rachunkow. Musi oddac, inaczej do prokuratury i odda raz dwa. Wszystkei zapisy w umowie o przeznaczeniu kaucji na cele inne niz oplate szkod spowodowanych rpzez najemce sa NIEWAZNE bo ponad umowa stoja pewne paragrafy. Idz do sadu.

 • Anonim (AE7wRJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  2013-06-13, 18:02Najlepiej tak: cyt. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwóch mieszkańców Bolesławca w wieku 19 i 34 lat. Zatrzymani podejrzani są o przywłaszczenie zabytkowej szafy oraz zmywarki. Przedmioty znajdowały się w mieszkaniu, którego podejrzani byli lokatorami. Mężczyźni mogli użytkować przedmioty będące na wyposażeniu wynajętego mieszkania. Właściciel lokalu podczas jednej z wizyt stwierdził, że z przedpokoju zniknęła zabytkowa szafa a w kuchni brakuje zmywarki. Pokrzywdzony straty wycenił na 11500 złotych. Obecnie trwają czynności w celu odzyskania utraconych przedmiotów. Lub tak: "cyt. Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna wynajął mieszkanie w Jeleniej Górze. Ukradł dwa rowery z piwnicy przynależnej do tego mieszkania. Miał ułatwione zadanie, gdyż dysponował kluczami do tego pomieszczenia. " niech podają do sądu nie zwrócił kaucji...

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla Anonima i paru innych żądających zwrotu kaucji. Przeczytajcie Ustawę o ochronie praw lokatorów z 2001 r., a szczególnie art. 6.

 • Anonim (AN0AQO), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "ktoś" ma rację.
  4. Kaucja podlega zwrotowi w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę, po potrąceniu należności wynajmującego z tytułu najmu lokalu.

 • 1
 • 2