Skandaliczna kradzież blach z Krzyża Milenijnego

Dyskusja dla wiadomości: Skandaliczna kradzież blach z Krzyża Milenijnego.


 • Anonim (AN0b3O), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W okolicy często można spotkać panów z wózeczkami, którzy już z rana po spieniężeniu zarobku, popijają piwko i inne trunki %.

 • Zamiast krzyża dać biednym ludziom na jedzenie? Tak się składa, że przy parafii działa (albo przynajmniej działała kiedy proboszczem był Bober) kuchnia dla ubogich. Każdy mógł przyjść i zjeść za darmo. Więc nie piszcie bzdur!

  Krzyż został wybudowany za pieniądze z DOBROWOLNYCH składek a nie tak jak fontanny, place zabaw, orliki i inne drogie badziewia, budowane z pieniędzy WSZYSTKICH mieszkańców bez pytania czy chcą na to płacić czy nie.

 • Anonim (ANGzkb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to pomyśl Gawron ile mogli zrobić obiadów w tych stołówkach za cenę tego badziewia z blachy.

  Skoro dla ciebie orliki i place są bezużyteczne to krzyż powinien być jeszcze wyżej w zestawieniu najbardziej bezużytecznych badziewi miejskich. Niech sobie kościół buduje co chce ale na zasadach rynkowych, niech oderwie się od państwowego cycka i sam zarabia na swoje utrzymanie. Niech wierni których ponoć jest 99% łożą na tą instytucje, a nie każą robić to każdemu. Widzisz Gawron mogę co parę lat wybrać innego prezydenta i rozliczyć z postępowania (nieudanych i przepłaconych inwestycji), proboszcza nijak nie odwołasz i tyle w tym temacie.

  Powiedz mi PO CO jest ten krzyż? Jaką spełnia funkcję.

 • Gargamel, widzę, że masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem...

  Jest subtelna różnica między finansowaniem budowy krzyża a budowy orlika czy fontanny miejskiej. Otóż krzyż budowali ludzie za swoje własne pieniądze a orlika buduje miasto za pieniądze wszystkich podatników, czy tego chcą czy nie. Dla mnie np. orliki są kompletnie bezużyteczne, tak samo jak stadiony budowane na Euro 2012, które są jeszcze większą stratą pieniędzy. Nie korzystam z nich więc dlaczego musiałem do nich dopłacać??? Kościół nie sponsorował budowy tego krzyża, została w pełni sfinansowana z pieniędzy DOBROWOLNYCH darczyńców i firm, które go montowały.

  Inna sprawa to finansowanie kościoła, które oczywiście powinno być z podatku od wiernych, tak jak jest w Niemczech, a nie z dotacji państwowych. Ale to nie ma nic wspólnego z krzyżem, który budowali parafianie z własnych pieniędzy.

  Po co jest ten krzyż? Zapytaj ludzi, którzy go budowali i za niego płacili a nie mnie.
  2013-12-17, 12:00Nie wiem ile kosztował ten krzyż ale jeśli nawet kosztował załóżmy 300 tys. zł to za tą kasę można by wyżywić max jakieś 500 osób przez miesiąc. To jest kropla w morzu...

 • Anonim (qss1u), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Gawrona... zła ( sic! ) Nic nie ma za darmo drogi Panie. Miasto przekazało działkę budowlaną o pow. Blisko 1 ha Kościołowi za symboliczną złotówkę pod budowę krzyża. Wartość nieruchomości przekracza wielokrotnie wartość konstrukcji stalowej zwanej krzyżem. Transakcja ta uszczupliła mienie komunalne.

 • Ta transakcja nie uszczupliła niczego ponieważ tego terenu nie można było w żaden sposób wykorzystać komercyjnie.

 • Anonim (qvavQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gawron, geniusz zła- masz rację.

  Na pewno cieszyliby się gdyby pod cmentarzem niemieckim zamiast krzyża wybudowali dom publiczny. Same zyski z takiego domu nieprawdaż? I ile by miasto zyskało!

  Jeżeli księdza dziekana (dekanat bol- zachód) interesują tylko pieniądze i złoto, to mamy przyczynę zaniedbań. Już jednego krzyża z kościoła się pozbył, to i ten niech sobie zezłomuje. Może na nowy samochód mu wystarczy. Albo niech pomaluje na biało, będzie miał wtenczas swoje rokoko.

 • Anonim (AKcLj7), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żeby się jeszcze na krzyżu wzbogacać! Zachowanie ludzi przechodzi wszelkie granice! Skandalicznie poprostu! A jak złodzieje bedą mieli iść do więzienia to jestem ciekawa do kogo się bedą modlić, bądź prosić o łaskę!

 • Anonim (AE7HrT), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Od normalny - a kto mu wybudował ten budynek?

 • Jaki budynek?

 • Anonim (AtPx34), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim!

 • Anonim (AE7fsc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A cóz by było złego w tym, gdyby tak właśnie zrobiono?

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkaniec modlić to Oni się mogą. Wyrok sądu. Na łaskę niema co liczyć. A w kryminale to 95%katolików.

 • Anonim (AtPyAt), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jaki to skandal? Kilka blach z krzyża poszło! Żaden wg mnie.

 • Anonim (AE7gQR), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszystko w tym mieście wandale i złodzieje dewastują, nic sie tu pięknego nie utrzyma, wszystko zniszczą, okradną-takie nasze miasto właśnie jest-pełno meneli którym na chlanie brakuje i kradną co się da, młodzież napita i naćpana dewastuje wszystko co jest ozdobą. Do czego ten świat zmierza? Ludzie zdegenerowani do szpiku kości.