Pogrzeb -- z perspektywy ceny usług

 • Mam przed sobą fakturę za ceremonię pogrzebową i przyznam szczerze jestem pełen podziwu dla jej twórcy. Fantazja w jej tworzeniu dalece przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Jest jawnym aktem grabieży dokonanym na rodzinie zmarłego. / moim zdaniem /.

 • Szkoda, ze nie napisałes co wchodziło w cenę.

 • Anonim (AtPxVi), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Bolesławcu usługi pogrzebowe są w ogóle masakrycznie drogie. Pare lat temu musiałem pochować kogoś z rodziny i pochowanie tej osoby w jej rodzinnych stronach - 360 km od Bolesławca- bło tansze niż u nas w mieście! I to z transportem! Bolesławiec to bardzo drogie miasto.

 • Mam fakturę przed sobą. Oczekuję najpierw na opinie Bolesławian.
  Z całą pewnością to opiszę.
  Wiem że ta cała twórczość powstaje w Ratuszu / to właściciel firmy /
  Za wodę i ścieki oprócz ceny metrów jest pozycja abonament za wodę i abonament za ścieki.

 • Anonim (AtPyeu), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  U mnie na fakturze za pogrzeb była pozycja... czesanie brody, bo zmarły taką posiadał, nie pamiętam kwoty tej usługi, ale wiem, że zwaliła mnie z nóg. Na moje pytanie dlaczego tak drogo, pani odpowiedziała, że to ogólna kosmetyka była... więcej pytań juz nie zadawałam, bo to ani czas, a ni miejsce na takie rzeczy, ale ciągną z każdej strony, aby tylko faktura opiewała na wysoką kowtę :/.

 • Anonim (ANuyrC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja jestem pełna podziwu dla pana panie Przemysławie, że po ceremonii pogrzebowej ma pan czas, ochotę i chęci do podejmowania się jakichkolwiek dyskusji akurat na forum. Nie mam pojęcia kim była dla pana osoba, której to pochówek wzbudził w panu tyle niejasności, ale uważam, że nie na miejscu jest podejmować temat. Jesli jest pan niezadowolony z usług firmy lub też zakładu pogrzebowego, radzę tam się bezpośrednio udać i wyjaśnić sprawę. Jeśli nie poskutkuje, to proszę się wybrać do owego Ratusza i tam szukać rozwiązania sprawy.

 • Anonim (AE7FCu), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A... pewnie jesteś pracownikiem tego zakładu ze udzielasz
  Panu Przemysławowim takich rad! Pewnie, najlepiej niech nas kantują, a my siećmy cicho.

 • Dziękuję za Pani podziw. Osoba zmarła jest mi całkowicie obca. Jedynie ze względu na pełnioną funkcję polityczną zwracają się do mnie mieszkańcy z prośbą o interwencję w różnych sprawach. Aby być obiektywnym czuję się w obowiązku poddania tematu pod ocenę internautów. Z wielu dokumentów jasno wynika że administratorzy miasta mocno manipulują przy fakturach aby pozyskać od mieszkańców maksymalnie dużo środków, które potem wydane zostaną na podtrzymanie się u władzy.
  Gdyby na przykład wydano to wszystko na studnię geotermalną lub elektrownie ze źródeł odnawialnych aby obniżyć mieszkańcom Bolesławca i okolic koszt energii był bym pierwszy który wołał by o podwyżkę dla prezydenta. Niestety jest całkowicie odwrotnie -- Pan Prezydent, Pan Starosta fundują nam coraz większe długi i coraz droższe życie.
  Teraz jednak zapraszam do dalszej polemiki o cenie pochówku na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.

 • Anonim (AE7wcC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale jak mamy polemizować, kiedy nie wiemy o czym?
  No chyba, że jest to temat, tylko dla tych, którzy zetknęli się z tematem.

 • Anonim (AN0cJP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Temat dla żywych którzy mają swoje zdanie. Czy ceny usług pogrzebowych są adekwatne do wkładu pracy? Czy usługi pogrzebowe nie żerują na klientach będących w stanie nadzwyczajnych emocji.

 • Anonim (AE7wcC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja wiem, że to temat dla żywych, ale ci, którzy nie zetknęli się z tym tematem nie wiedzą jakie są ceny usług i czy są one adekwatne do wkładu pracy. Zatem dopóki Przemysław nie napisze więcej na ten temat, nie ma o czym dyskutować.

 • Anonim (AtPG2Q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Amen :).

 • Anonim (ANuICP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  U mnie pogrzeb to świeża sprawa (2 tyg temu), a na fakturze: czynnośći przygotowawcze do pogrzebu-248zł, udostępnienie kaplicy na ceremonie-259zł, transport zwłok do grobu -110zł. Opłata za wydanie zezwolenia i nadzór na wykopaniem grobu 313 zł.
  Ogólnie kupująć podstawową trumnę za 650zł faktura na dzień dobry za ok 5 tys zł! I to zwłoki były dobę kaplicy, a co jak kilka dni lub przez weekend?
  A co ze stypą?
  Dobra, pogrzeb ok 5000 na spokojnie, a jak wiemy ZUS daje 4000, my dali radę, nie mówię ze nie, ale co ma zrobić biedna babcia emerytka, jak jej umiera mąż emeryt a oboje dostają ochłapy od państwa? :( za co ma taka osoba zrobić pogrzeb? Bo te 4 tys to nawet na sam pogrzeb nie wystarczy :(.

 • Anonim (AtPxVi), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skandalem jest to, że całe życie płacisz składki ZUS a kiedy umierasz one PRZEPADAJĄ i za pogrzeb złodzieje z ZUSu wypłacą jedynie 4 tyś zł co oznacza, że pomimo iż osoba chowana pracowała latami to bandyci nei wypłacą nawet składek pokrywających w całości pogrzeb. SKANDAL!

 • Anonim (ANuICP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Acha czynności przygotowawcze do pogrzebu za 248 zł to nie przygotowanie zmarłego do ceremoni, bo za to sie płaci 313 zł. Jest nawet opłata za wjazd na cmentarz na ceremonię, mnie akurat nikt sie nie pytał, czy przyjdę czy przyjadę-widać odgórnie opłata jest sciagana :(.