Emerytura i przywileje

 • Anonim (AE7ffm), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam, Co sadzicie o tym, zeby ograniczyc przywileje roznym grupa spolecznym: gornicy, policja, wojsko itd. Likwidacja związków zawodowych. Wredy nie byloby problemow z emerytura ;) pzdr.

 • Anonim (vrm7R), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  14mln polaków pracuje a 12mln bierze świadczenia typu emerytury, renty i zasiłki dla bez robotnych.

 • Anonim (An27qJ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Armia 97 tys., policja 90 tys, górnicy 100 tyś. Ludzi - niech będzie 300 tys razem, czynni zawodowo Polacy to ok. 8 mln 500 tys - reszta bezrobotni, emeryci, dzieci - myślisz, że te 300 tys. osób zaspokoi pragnienia całej reszty 38 mln z hakiem :) NIE! Zabranie im "przywilejów" to tylko igrzyska :) to jak z psem ogrodnika, sam nie zeżre ale nikomu nie da - zakopie :) W ŻADEN ale to w 100% w żaden sposób nie przełoży się to na emerytury innych osób :) ) A, czy powinno się okroić 13-tki, deputaty, wcześniejsze emeryty... ? Nie wiem, żadnego z tych zawodów nie chciałbym wykonywać za żadne pieniądze, no więc... jakiś system motywacyjny musi być...

 • Anonim (AE7Ftl), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wynagrodzenia pracowników służb mundurowych jak również wynagordzenia sędziów i prokuratorów nie są objęte obowiązkiem odprowadzania składek ZUS! Emerytury są im jednak wypłacane. I to w wysokościach nieosiągalnych dla innych. Na wypłatę emerytur dla funkcjonariuszy, MSW przeznacza 6 mld zł rocznie. Emerytury dla wojskowych to wydatek rzędu 5, 7 mld zł rocznie. Na emerytury sędziów i prokuratorów przeznacza się rocznie 1, 1 mld zł. Łącznie, na emerytury dla uprzywilejowanych grup, budżet państwa przeznacza 37 mld zł rocznie, czyli niemal tyle ile wynosi deficyt budżetowy Polski. Wydatek rzędu 37 mld zł oznacza, że każdy obywatel RP (wliczając noworodki i emerytów) dokłada 1000 zł do przywilejów emerytalnych przysługujących nielicznym. Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci i emeryci nie pracują, a przywileje finansowane są jedynie przez ludzi pracujących, to kwotę 1000 zł należałoby pomnożyć przez dwa. (źródło internet) Dalej twierdzisz, że to igrzyska? ;).

 • Nie zdajecie sobie sprawy o czym mówicie. Przywileje nie są problemem tak samo jak urzędasy. Może inaczej - są jakimś problemem ale cały czas obie te grupy funkcjonują w obiegu wewnętrznym.
  To jest jak z tłuszczem w organizmie. Można z nim długo żyć bo organizm go spali i zamieni na energię. Takie wykorzystanie go nazywamy ekonomicznym.
  Ale można go spalić plując, łapiąc i podskakując, bez celu.
  Jak już wspomniałem w innym temacie najgorszy dla nas jest brak gospodarki narodowej i wysokich technologii na których można zarobić a także uzależnienie od energii z za granicy.
  Wszystkie pożyczki zagraniczne przeznaczane są na zaspokojenie energetyczne i wspieranie prostej jak cep gospodarki, w której mamy głównie właścicieli zagranicznych.
  Może wytłumaczę to na przykładzie Bolesławca. Przyjeżdżają firmy i budują fabryki które na dodatek zwalnia się z podatku. Spalają nam one nasze limity CO2, niszczą nasze drogi, płacą najniższą krajową. To co zarobicie wydajecie na najbardziej potrzebne artykuły - leki na zagranicznych patentach, żarcie które głównie produkują koncerny zagraniczne które już nas wykupiły, samochody zagraniczne, paliwa zagraniczne, ciuchy zagraniczne, sprzęt elektroniczny zagraniczny.
  Na dodatek rozwalono szkolnictwo. Kiedyś mieliśmy ludzi potrafiących wbić gwoździa ale młotki były drogie. Dzisiaj mamy młotki tanie ale ludzie nie potrafią wbić gwoździa. Mamy ograniczonych licealistów.
  Co z tego że zabierzecie jakieś tam przywileje i złapiecie pięć kropel jak rzeka nam ucieka za granicę?

 • Anonim (AE7Ftl), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko ta część postu jest na temat a pozostała część nadaje się osobnego tematu "Bredzenia Konika Garbusexa". Czasy w których mieliśmy swoje samochody, swoje lekarstwa, swój sprzęt elektroniczy, na szczęście mamy za sobą.

 • Anonim (AE7hdP), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Konik garbusek pokarz mi kraj na świecie ktory ma tylko swoje jedzenie, leki ubrania, itp. Nawet Chiny sprowadzają maszyny, energję, jedzenie. W 2011 mialy nawet deficyt, nie bredż więc na temat samowystarczalności. A przywileje mamy rozbuchane jak nigdzie na świecie. Rządy "placiły " nim, i pewnym grupom społecznym aby mieć spokoj. Kto ma pracować do 67 last, bo nie gornicy, hutnicy kolejarze nauczyciejle policja wojsko i długo by wymieniać. Pracownicy MPK, PKS PKP mają dla siebie i rodzin darmowe przejazdy. Elektrownie, gazownie dają zniżki czy wręcz zwalniają z oplat za energię i gaz, nasi urzędnicy pezpłatye karnety na basen, fitnes ulgi na przejazdy I wszystko to z naszych kieszeni, a to tylko czubek gory lodowej. Setki milionow idzie na to aby zamknąć komuś buzie. Acha zapomniałem jaszcze o deputatach węglowych, przy obecnych cenach węgla to następny plaster na buzie świętych krow (gornikow) I nie mowcie mi jaka to niebezpieczna praca, nikt tam nie idzie za karę tylko dobrowolnie.

 • A ja założyłem sobie trzeci filar bo na rząd i zus nie ma co liczyć odkładam sobie 150zl miesięcznie i śpię spokojniej.

 • Anonim (AtPGVW), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zaręczam ci kszyhu z własnego doświadczenia, że najlepszy filar to gotówka na koncie, nikomu się nie kłaniasz, wybierasz kiedy chcesz, nie płacisz urzędasom za obracanie twoją gotówką. Pamiętaj, że zawsze część twojej kasy idzie na prowadzenie biur i pensje pracowników. Filar może zbankrutować i co potem? Jak wybierzesz dobry bank to szansa, że zachowasz kasę jest większa.

 • Bankructwo dobrego towarzystwa jest tak samo prawdopodobne jak bankructwo dobrego banku.

 • Anonim (AtPGVW), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niestety nie tak samo, bo banki nie inwestują na giełdach, poza tym zarabiają na kredytach a towarzystwa nie. Ja wybrałam konto a nie towarzystwo i uważam, że to był dobry wybór, bo se siedzę i o nic się nie martwię, a towarzystwa straciły w ubiegłym roku kupę kasy. Poza tym z pieniędzy na koncie korzystasz kiedy chcesz, bo na przykład masz kłopoty zdrowotne a w filarze niestety nie. Gdyby III filar był taki wspaniały to ludzie pchali by się drzwiami i oknami. A tak nie jest.

 • A kto tu mówi o samowystarczalności? Mówię o równowadze.
  Kraj który jest w znacznym stopniu uzależniony od czynników zewnętrznych jest niestabilny a Polska jest właśnie takim krajem.
  Poza tym odebranie "przywilejów" (czy dodatkowe 500 złotych ,czyli ponad sto euro ,do emerytury pod różnymi postaciami jest przywilejem?) grupom pilnującym porządku jest dobre? Biedny prokurator, sędzia i policjant to sprzedajny prokurator, sędzia i policjant. Tak samo z żołnierzami.
  Wy równacie wszystko do dołu, a niektórym trzeba równać do góry.
  Nie może prokurator mieć podobnej emerytury do sprzątaczki ale musi mieć podobną przynajmniej do bogatego sąsiada, bo bogaty sąsiad go kupi "czekoladkami".
  Emerytura prokuratora i wojskowego to pensja zwykłego robola na zachodzie. Dlaczego uważacie że taki "bogacz" jest szczęśliwy ze swoimi "przywilejami"?
  Wy patrzcie aby państwo było stać mu odpowiednią emeryturę dać a nie żeby mu zabrać i będzie sobie dorabiał jako niemiecki agent lub prawa ręka mafii.
  Możecie sobie wierzyć w bajki ,że żona was będzie dalej kochać jak dacie jej o połowę mniej pieniędzy na fryzjera i kosmetyki. Moja teoria jest taka ,że się zdenerwuje i się puści :)
  Zabierzcie "przywileje" a jutro policjant będzie zarabiał na boku :)
  Założy sobie "firmę ochroniarską" :)

 • Anonim (AN0A99), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bzdury piszesz: 2, 44 mln osób pobiera świadczenia rentowe, kombatanckie i emerytalne ( sł mundurowe - łącznie) i 2X 55 czyli 55 % tych osób nie przekroczyło 55 roku życia.
  49% pobierających swiadczenia emerytalne górników też nie przekroczyło 55 roku życia ( około 40% z nich pracuje nadal, a 15 % pracuje nadal w kopalniach ).
  48% nauczycieli -emerytów nie przekroczyło 60 roku życia,
  A 47% nauczycielek 55 roku
  No i są jeszcze rolnicy - podatku dochodowego, szczątkowe składki na cały pakiet socjalny
  I jeszcze jedna grupa - (stanowiaca już prawie 3, 4 % ogółu).
  -określenie statystyczne - pierwotnie nie rokujący zdolności do podjęcia pracy i samodzielnej egzystencji - jednostkowo są to najdrożsi uczestnicy zabawy PT - solidaryzm społeczny - pełne koszty utrzymania niepełnosprawnego są prawie 20 % wyższe od średniej emerytury górniczej
  Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrowia
  tak jak niZej napisali mi dawno, dawno temu na dyplomie.

 • Anonim (AE7gMT), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Konik dowiedz się jakie są emerytury "robola " na zachodzie. Oczywioście w porownaniu do kosztow życia. To tak jak kiedyś przybyszz zachodu dziwił się jak można żyć za 150 dolarów lub obecnie my dziwimy się jak żyją białorusini i ukraińcy za 600 zl To kwestja cen w danym kraju. Mi chodzi głownie o przywileje, jak urzędnik który nie przyczynia się do wzrostu gospodarki ma mieć "13 " i "14". Za co ma otrzymywać premie jeżeli robi tylko to co ma w umowie a i to niesolidnie.