Czy samorządowcy dostają trzynastki

 • Anonim (AMO5hw), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Orientuje się ktoś czy wzorem innych miast, nasi samorządowcy dostają trzynastki?

 • Anonim (AN0ofI), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak dostają.

 • Jeśli to prawda zapytuję dlaczego.
  Kto i za co rozdaje pracownikom budżetowym 13 te pensje?

 • Anonim (AtPxMF), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przemysław Ty nie wiesz że urzędnik państwowy ma to zapisane w ustawie?

 • Anonim, 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To tylko za tak zwanej komuny urzędnicy nie mieli 13 pensji, ani premii.
  Miały to tylko zakłady przemysłowe.

 • Właśnie o tę ustawę chodzi -- cała niegospodarność ma swoje korzenie. Wszystko zaczyna się od sejmu.
  Pytanie jednak - Czy powinni otrzymywać czy nie?

 • Anonim (AtPGJN), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  13nastka ma też formę motywacyjno - nagradzającą. W wielu firmach pracowników na różne sposoby się motywuje. No tak, ale dla Przemysława, pracownik państwowy to nie pracownik - są ludzie, którzy w państwowych instytucjach dobrze wykonują swoją pracę.

  Abyś się nie mógł przyczepić Przemysławie, ja jestem prywaciarzem, więc nie bronię tutaj państwowości, ale kwestie motywacji pracowników to ważny element - za to nie ma to jak porobić u prywaciarza za 6 zł i jedyną motywacyjną formą jest nadzieja wygrania w loterii...

 • Anonim (An27qJ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podobno jakieś ugrupowanie Palikota dostało się do sejmu? Czy wobec tego parlamentarzyści tego ruchu zrzekną się podwyżek /500 zł/ uposażenia poselskiego w ramach - " wykorzenienia niegospodarności oraz demonstrowania solidarności społecznej w dobie kryzysu "? :) ) Wszak nie dla profitów i stołków Janusz zdobył serca milionów :) ) :)?

 • Anonim (ArevQq), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak sam już wcześniej pisał Przemysław już nie utożsamia się z liderem więc nie napisze po co Palikoty się dostały do Sejmu.

 • Anonim (An27qJ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak to właśnie łaska pańska na pstrym koniu... Przemysławie. :) ) :) Smutne, a przecież mieliście ruszyć z posad bryłę świata... na barykadach zburzyć stary ład... a tu... po prostu... o stołeczki i dietki chodziło, tak normalnie, po polskiemu. :) )? I nie wziął ze sobą? I zapomniał Janusz, Przemysława, dobrodzieja swego z Bolesławca. :)?

 • Anonim (AE7FID), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W ciągu kilku lat mojej pracy w urzędzie tylko na początku dostałem podwyżkę inflacyjną 3% pensji ( od najniższej krajowej) minus podatki... jak zaczynałem pracować chleb kosztował 1, 60 teraz 2, 60, 1 litr benzyny ok 3, 20 teraz 5, 55... teraz zarabiam po tych 2 podwyżkach i około 5 latach pracy w Urzędzie jakieś 100 zł więcej. Nie piszę nawet o podwyżkach prądu, gazu, że o czynszu nie wspomnę... Zarabiam więcej o 100 zł a wydać muszę więcej o jakieś 300 sumując podwyżki... Skoro od kilku lat nie ma nawet podwyżki inflacyjnej to chociaż 13tką można dziury w domowym budżecie połatać... A ten kto jest taki mądry i tak bardzo bolą go 13tki samorządowców niech pomyśli, że 3 przeloty Premiera Tuska do domu (w ciągu miesiąca lata 2 - 3 razy) to moja roczna pensja... Urzędnik też człowiek!

 • Anonim (AtPxMF), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szeregowy urzędnik nic tylko płakać. Zgłoś żale do Tuska. Takich obywateli są miliony. Jak to dobrze jechać na jednym wózku z robolami co zarabiają najniższą krajową.
  Emeryci renciści w marcu dostaną ogólnopolską trzynastkę ok 71 pln.
  .

 • Anonim (AN0Ws3), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To się ciesz bo mi po roku zabrali zabrali rentę jestem po zawale lekarz mówi że wolno mi podnieść 5 kg a ci złodzieje orzecznicy ZUS karzą pracować.

 • Anonim (euIeBV), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja byłam pracownikiem budżetowym zarabiałam 1500 zł i taka dostawałam trzynastkę. Nie podobały mi się te zarobki bo nie mogłam za to samodzielnie otrzymać siebie i dziecka. Zmieniłam prace i zarabiam teraz więcej. Uważam, że urzędnicy zarabiają malutko przy tych cenach jakie trzeba płacić za żywność, mieszkanie itd..

 • Anonim (AtPxMF), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zawałowiec zawsze można się odwołać. Nie mam się z czego cieszyć. Nie ten adres, to nie ja przyznaję. Podejrzewam że ten lekarz co Ciebie prowadził to cienias.

 • 1
 • 2