„Znicz 2012”: 252 mandaty wystawione

Dyskusja dla wiadomości: „Znicz 2012”: 252 mandaty wystawione.


  • zacofany moher (euucq3), 2012-11-05 18:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Czyżby Autor chciał nas powiadomić o nowej świeckiej tradycji? To teraz (przynajmniej w policji) "obchodzi się" dzień Wszystkich Świętych poprzez wystawianie mandatów i kontrolowanie kierowców?
    Kiedyś pan Jan Maria Rokita powiedział, że chciałby dożyć czasów, gdy Sejm Rzeczypospolitej pochwali się nie tym, ile nowych ustaw uchwalił, ale ile niepotrzebnych przepisów zlikwidował.
    Takoż i Policja Państwowa powinna się chwalić nie liczbą wystawionych mandatów, lecz skutecznych prawdziwych interwencji.

  • Ze smutkiem obserwujemy gdy Polska policja zamiast troszczyć się o bezpieczeństwo obywateli postuluje jedynie wzrost prawa restrykcyjnego finansowo. Przykładem jest ciągle wzrastająca wysokość mandatów. Tymczasem można było by za wykroczenia powyżej 5 punktów zabierać czasowo prawo jazdy. Na przykład miesiąc za jeden punkt.

  • Majka (AN0W4j), 2012-11-05 19:13 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Przemysław napisał(a): Ze smutkiem obserwujemy gdy Polska policja zamiast troszczyć się o bezpieczeństwo obywateli postuluje jedynie wzrost prawa restrykcyjnego finansowo. Przykładem jest ciągle wzrastająca wysokość mandatów. Tymczasem można było by za wykroczenia powyżej 5 punktów zabierać czasowo prawo jazdy. Na przykład miesiąc za jeden punkt.

    A mi właśnie pasują takie informację. Warto wiedzieć i uświadamiać społeczeństwo co się dzieje w okolicy. Tylko 5 na podwójnym gazie? Coś mało jak na te kilka dni. Ciekawe ilu udało się uniknąć kontroli? Przynajmniej 5 mniej potencjalnych zabójców! Przeżyłam całe szczęście wypadek gdzie sprawcą był jadący z przeciwka pijany kierowca i uderzył w moje auto. Oby więcej i skuteczniej policja walczyła z pijakami za kółkiem i piratami drogowymi.

  • Jan Maria Rokita. Niby: Chłop-baba-człowiek-diabeł. Ten facet od kilku lat w polityce nie istnieje. Po nim Palikot usiłował zrobić "Przyjazne Państwo". Kilka przepisów udało się wtedy zmienić.
    A do policjantów nie można mieć pretensji. Skoro wystawili tyle mandatów to widocznie było za co.
    A Przemysław niby jest przeciwny restrykcyjnemu prawu, a sam proponuje dodatkowe restrykcje. Jak popełniłem wykroczenie to wolę zapłacić mandat niż żeby zabrali mi prawo jazdy na kilka miesięcy. A jak żyję z tego, że jeżdżę to jak mam zarabiać bez prawa jazdy. TO DOPIERO BĘDĄ RESTRYKCJE. Ciekawe z czego będzie żył taki kierowca. Może dadzą mu zasiłek w MOPS-ie? A skąd kasa na taki zasiłek? Najlepiej z podwyższonych opłat na targowisku. Przemysławie, kiedyś pisałeś dużo logiczniej. Od kilku m-cy coś Ci się plącze.

  • Goniu (AtPxtF), 2012-11-05 19:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A co ta policja potrafi innego robić tylko karać. Nie jednemu z nich policja uratowała życie bo w cywilu nie mogli dostać pracy albo byli leserami gdzie się zatrudnili to ich wywalili a teraz szpanują.

  • konik polny napisał(a):

    A Przemysław niby jest przeciwny restrykcyjnemu prawu, a sam proponuje dodatkowe restrykcje. Jak popełniłem wykroczenie to wolę zapłacić mandat niż żeby zabrali mi prawo jazdy na kilka miesięcy. A jak żyję z tego, że jeżdżę to jak mam zarabiać bez prawa jazdy. TO DOPIERO BĘDĄ RESTRYKCJE. Ciekawe z czego będzie żył taki kierowca. Może dadzą mu zasiłek w MOPS-ie? A skąd kasa na taki zasiłek? Najlepiej z podwyższonych opłat na targowisku. Przemysławie, kiedyś pisałeś dużo logiczniej. Od kilku m-cy coś Ci się plącze. >.
    Wręcz przeciwnie takie prawo jest skuteczne a nie restrykcyjne. Ono nie jest dodatkową restrykcją. Zastępuje wysokie mandaty. Ponad to bardzo dyscyplinuje. Jest pan Koniku dobrym przykładem. Wiedząc że możesz się wykupić / uzyskać jak Bolesławiecka władza rozgrzeszenie u księdza / nie interesujesz się samym przestrzeganiem przepisu a jedynie wysokością mandatu. Gdyby bezwzględnie zabierano prawo jazdy gwarantuję że przynajmniej ta część kierowców która żyje z prawa jazdy natychmiast zaczęła by rygorystycznie przestrzegać kodeksu drogowego.
    Koniku aby uprzedzić Pana pytanie mam prawko od 1972 roku i nigdy wypadku ani mandatu. A ponoć potrafię ostro jeździć.
    Propozycja jest taka - Wysokość mandatu zmniejszyć do powiedzmy 100 zł / aby nie zabierały środków do utrzymania rodzinie pirata/ a jemu za każdy punkt ponad 5 zabierać prawko na miesiąc. Nic mi się nie plącze Koniku. STARAM SIĘ ROZUMOWAĆ RACJONALNIE.

    Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
  • No i co to da. Mandat i zabranie prawa jazdy za wykroczenie drogowe. To jest karanie dwa razy za to samo. A jak ktoś nazbiera "oczko" to mu zakażą jeździć i tyle, bo z "fizycznym" zabraniem prawa jazdy to nie jest takie proste.
    A jeszcze nigdy nie widziałem Cię jadącego, a już szczególnie "ostro". Chyba, że w swoim warsztacie "jedziesz ostro".

  • Ripo (ANbBYk), 2012-11-05 20:19 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Przemysław napisał(a): Ze smutkiem obserwujemy gdy Polska policja zamiast troszczyć się o bezpieczeństwo obywateli postuluje jedynie wzrost prawa restrykcyjnego finansowo. Przykładem jest ciągle wzrastająca wysokość mandatów. Tymczasem można było by za wykroczenia powyżej 5 punktów zabierać czasowo prawo jazdy. Na przykład miesiąc za jeden punkt.

    To by jezdzili bez prawa jazdy - w czym problem.

  • Buźka (vrKkr), 2012-11-05 22:36 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Przemysław napisał(a): Ze smutkiem obserwujemy gdy Polska policja (... ) można było by za wykroczenia powyżej 5 punktów zabierać czasowo prawo jazdy. Na przykład miesiąc za jeden punkt.

    To Przemysławie mogłoby się okazać bardziej restrykcyjne niż mandaty. Są na tym świecie ludzie i wierz mi, że jest ich na prawdę dużo, którzy nie boją się wysokich mandatów. Boją się punktów karnych a jak Ty zaczął byś zabierać ludziom prawa jazdy za punkty to w ten sposób mógł byś pozbawić ich pracy. Są na tym świecie ludzie, którzy pracują jeżdżąc samochodem. Dla Ciebie i wielu innych, którzy samochodu używają jedynie do przemieszczania się pod kościół w niedzielę załapanie się na punkty jest mało prawdopodobne, a w przypadku tych pozostałych dużo, dużo większe.

  • Kręgosłup Diabła (qfzdS), 2012-11-06 11:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Mandaty są wystawiane dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego i co w tym dziwnego. A TY PRZECZYTAŁEŚ KODEKS DROGOWY?

Reklama