Czy nowe Rondo Solidarności usprawni ruch? Zobacz jak radzą sobie kierowcy

Dyskusja dla wiadomości: Czy nowe Rondo Solidarności usprawni ruch? Zobacz jak radzą sobie kierowcy.


 • Marian (hjJKW), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdzie rondo turbinowe ??? Obiecanki cacanki znowu

 • Gyp (euIsYI), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jakaś popelina! Miało być rondo turbinowe i gdzie jest? Do tego opuźnienie, mamy 2 połowę października, a prace miały być ukończone we wrześniu. Na zdjęciach wszystko wygląda pięknie. Godzinę temu na rondzie nadal były ustawione barierki, scieżka rowerowa zamknięta, znaki na mieście nie zmienione, sygnalizacja nadal stoi i działa tylko ją odwrócono. To ma być ukonczone rondo? Żałosne.

 • :) (AL66Ll), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Marian (hjJKW) napisał(a):

  Gdzie rondo turbinowe ??? Obiecanki cacanki znowu

  Za 4 lata XD

 • bolo (ALxJs2), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobrze chociaż, że je znacznie powiększyli. Dopiero po otwarciu obwodnicy i w komunikacyjnym szczycie będzie widać czy się korkuje.

 • anonim (evRifY), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Gyp (euIsYI) napisał(a):

  To jakaś popelina! Miało być rondo turbinowe i gdzie jest? Do tego opuźnienie, mamy 2 połowę października, a prace miały być ukończone we wrześniu. Na zdjęciach wszystko wygląda pięknie. Godzinę temu na rondzie nadal były ustawione barierki, scieżka rowerowa zamknięta, znaki na mieście nie zmienione, sygnalizacja nadal stoi i działa tylko ją odwrócono. To ma być ukonczone rondo? Żałosne.

  Przedłużono jak droge 297 żeby otworzyć na kilka dni przed wyborami. Lud to kupi, ale czy aby na pewno?

 • Jacek (eltC24), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I teraz jadąc obwodnicą skracają w miasto czy to autobusem czy ciężarówka na swoim pasie się nie zmieści.. Bo po co robić szerszy pas taniej wkopac krawężnik i ziemi nasypac ..Już lecę głosować na wasacza

 • anonim (euIs9d), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jest strasznie zwężone, współczuję transportom wielko-gabarytowym jak i kierowcom pojazdów ciężarowych...

 • abc (eltCFR), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli nie robili ronda turbinowego to można zwiększyć pas jezdny (po co taki wielki okrąg). Jeżdzą przecież amerykańskie samochody i się nie mieszczą na drodze a co dopiero na takim wąskim pasie ronda. Pamiętam kiedy powstała obwodnica i rondo- wtedy też bylo poprawiane bo tiry jeździły po krawężnikach. I dalej niczego nasi politycy się nie nauczyli. Zresztą ktoś zarobi drugi raz kiedy będzie trzeba poprawić- projektanci, wykonawcy. Przecież nas podatników stać na takie rozdawnictwo.

 • motocyklista (AN0f19), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Marudzicie, ciągle marudzicie, Przez powiększenie średnicy powstaje mniejszy łuk i ciągniki z naczepą bez problemu przejadą.
  Rondo turbinowe i małomiasteczkowi kierowcy, już sobie wyobrażam jakie to by stwarzało zagrożenie, widzieliście kiedyś takie rondo? Dojazd do niego musi być z więcej niż jednego pasa ruchu czyli wszystkie wjazdy i zjazdy powinny być poszerzone o przynajmniej jeszcze jeden pas w każdym kierunku, nie widzę możliwości przy tych drogach. • Kam (eltC24), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I co cisza z rondem turbinowym zero odp..No Istotne do dziela za wąsy Pana bezpartyjnego niech się tłumaczy..Do zdjęć przy otwarciu pierwszy...

 • Krzys (hjcdg), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jedynie do kogo mam żal to do nauczycieli którzy uczyli projektantów projektować ronda. Powinni teraz pójść do gulagu.

 • Bart (ANUfmV), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten kto zaprojektował to rądo to chyba tirów i aut dostawczych nie uwzględnił, no gratulacje

 • wrc (hjcdh), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciagłe narzekanie, ciagle źle. Obojętnie jakby było BĘDZIE ŹLE.

 • Kamil (ANyeBH), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co nam to rondo turbinowe tutaj :-) jest okej

 • Albatros333 (AN09fM), 8 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Warunkiem szybkiego i bezkolizyjnego przejazdu przez rondo jest jego kształt oraz sprawność kierowców przezeń przejeżdżających. Jeśli chodzi o to pierwsze, to dobrze, że powiększono średnicę i zachowano jeden pas ruchu zamiast dwóch. Natomiast szkoda, że sama jezdnia jest za wąska, bo kłopot mogą mieć pojazdy wielkogabarytowe. Dlaczego chwalę pomysł pojedynczego pasa ruchu na rondzie? A dlatego, że to jest jedyny warunek bezkolizyjnego przejazdu, taka jest w końcu idea ronda. Nie można liczyć na to, że wszyscy kierowcy potrafią przepisowo przejeżdżać lewym pasem i bezpiecznie opuścić rondo bez zderzenia z pojazdem jadącym prawym pasem. Poza tym, rondo dwupasmowe wymaga więcej terenu na wylotach, a to tutaj jest niemożliwe, w tym miejscu jest po prostu ciasno. Rondo turbinowe mogłoby być, ale nie jest absolutnie konieczne, myślę, że włodarze miasta obawiali się, że takie rozwiązanie może sprawić więcej kłopotów dla polskich kierowców. W Olsztynie kilka lat temu wybudowano rondo turbinowe, ale po roku szybko je przebudowano, bo lokalne asy kierownicy nie potrafiły go ogarnąć!

 • 1
 • 2