Kupno mieszkania ze złym metrażem

 • Iza (qf8YF), 9 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rok temu kupiłam mieszkanie w na poddaszu 60 m2 pod hipotekę przez znanego pośrednika w Bolesławcu.Okazało się że metraż jest zawyżony.Mierzyłam wg prawa budowlanego i wyszło 44 m2.Były właściciel umywa ręce teraz ma powstać wspólnota. Czy ktoś mógłby udzielić mi porady co ja mam zrobić żeby naprostować sprawę metrażu.
  W sumie byłoby 4 właścicieli ze złym metrażem.

 • anonim (hj2BS), 9 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli to prawda to pachnie oszustwem.Druga rzecz że w akcie notarialnym też jest podany taki metraż?Trzecua rzecz to przed kupbem nie zmierzyla Pani jaki jest rzeczywisty metraż ? Pośrednik będzie mówił że jest wszystko super bo ze sprzedaży ma prowizję.Rozumiem, 1-2m różnicy ale nie aż tyle.Czyli wychodzi na to że zapłaciła Pani za powietrze?
  Radzę udać się do dobrego radcy.

 • AGA (eltC24), 9 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No ale chyba jakieś dokumenty były gdzie było wpisane ile metrów ma mieszkanie.Nie wiem księga wieczysta czy coś?

 • anonim (AN0Z16), 9 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pewnie mierzyli po podłodze . Powinni zaznaczyć że metraż pomieszczeń o wysokości powyżej 1,2 m wynosi 44m2 , a metraż do 1,2 m 23 lub 24 m2.WTEDY SUMA SIĘ ZGADZA.
  Jeżeli na akcie jest cena za m2 to można by ten akt podważyć . Jeśli cena jest ogólnie za mieszkanie będzie ciężko, chyba że jest zapis, że sprzedający sprzedaje mieszkanie, które ma metraż taki to a taki metraż ( do metrażu niektórzy wliczają komórki , strych a nawet toalety na półpiętrach).
  Zawsze można powiedzieć : KTO BOGATEMU ZABRONI KUPIĆ KIBELEK NA PÓŁPIĘTRZE ZA 100000 ZŁ.
  Jeżeli chodzi o wspólnotę , to trzeba zawołać zarządcę i mu wytłumaczyć, że inaczej się płaci za czynsz pomieszczeń do wysokości 1,2 m , a inaczej(więcej) za te części których wysokość przekracza 1,2m.
  Z aktu raczej nie wyparowało ponad 20 metrów. Kombinatorzy tzw. cwane-gapy przerabiają strychy i płacą malutkie czynsze jak za kawalerkę bo wysokość pomieszczeń za niska by uznać za mieszkanie . Natomiast przy sprzedaży śmiało wpisują kilka/kilkadziesiąt metrów więcej.

 • MartaE (ekhvkg), 9 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozsadnie byłoby pójść do prawnika, który specjalizuje się w takich sprawach. Normalny człowiek, bez dobrego prawnika zgnie w gaszczu przepisów. Nie znam osobiście żadnego, ale tak bym postapiła.