Straż Miejska: wysokie mandaty i grzywny za spalanie śmieci

Dyskusja dla wiadomości: Straż Miejska: wysokie mandaty i grzywny za spalanie śmieci.


 • IRMAR (hj1aw), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może by przy okazji wręczać też ulotki edukacyjno-informacyjne o paleniu węglem od góry. Jak palić czysto węglem i drewnem "Ogrze­wa­nie węglowe nie musi być oparte o syf i udrękę! Jeśli jest brudne i uciąż­liwe, to dla­tego, że więk­szo­ści z nas nikt nie poka­zał, jak wygląda naprawdę efek­tywne, eko­no­miczne spa­la­nie węgla i drewna. Te paliwa można spa­lać pra­wie lub cał­ko­wi­cie bez dymu uzy­sku­jąc o ok. 1/3 wię­cej cie­pła i nie jest do tego potrzebna tech­no­lo­gia z NASA.Jest kilka metod na czyst­sze spa­la­nie węgla i drewna w pospo­li­tych urzą­dze­niach grzew­czych z wylo­tem spa­lin u góry pale­ni­ska, w kolej­no­ści od najprostszej:dokła­da­nie mniej­szymi por­cjami,pale­nie kro­czące,roz­pa­la­nie od góry.
  Jaki jest główny powód, aby inte­re­so­wać się pale­niem bez dymu? To oszczęd­ność gru­bej forsy! Przej­ście z kop­ce­nia na efek­tywne spa­la­nie przy­nosi oszczęd­no­ści ok. 30% opału czyli kwoty idące w setki jeśli nie tysiące zło­tych rocz­nie! Sprawdź ile opału potrze­buje twój dom gdy spa­lasz efek­tyw­nie i porów­naj ze swoim zuży­ciem — dowiesz się, ile z grub­sza możesz zaoszczędzić.To ty-decydujesz-jak-palisz."

 • IRMAR (hj1aw), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Ja (A7w5JQ), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja mam prawo nie wpuscic straznika do domu i nie udowodni mi, czym akurat pale.
  Pozdrawiam

 • IRMAR (1Y0D1), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ja (A7w5JQ) napisał(a):

  A ja mam prawo nie wpuscic straznika do domu i nie udowodni mi, czym akurat pale.
  Pozdrawiam

  Oczywiście że masz tylko pomyśl komu tym zaszkodzisz.

 • anonim (A7byaS), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  IRMAR (hj1aw) napisał(a):

  http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

  Ja też palę od góry. Super grzeje. Całe ciepło idzie w kaloryfery a nie w powietrze. A do tego praktycznie nie leci dym z komina.