Ludobójstwo zaczyna się od słów: Żyd, pedał, ciapaty

Dyskusja dla wiadomości: Ludobójstwo zaczyna się od słów: Żyd, pedał, ciapaty.


 • KL Polen (ALxajz), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludobójstwo zaczyna się od pieniędzy

 • anonim (ANUx7E), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ci którzy zabijają nie bogacą się, więc trzeba ich czymś zmotywować: mowa nienawiści to narzędzie dla tych, co rękami innych chcą własnych korzyści. tak

 • Inny świat (vZlWV), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Edukację zacząć od rodziców, to od nich czerpie"wzorce"młodzież

 • Ojciec (evRifY), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan nauczyciel powinien poduczyć się najpierw z historii, poznać sytuację Niemiec po I wojnie światowej, ówczesną doktrynę polityczno-prawną oraz sytuację ekonomiczną Europy (również USA). Żydzi, homoseksualiści i kolorowi stali się nieodzownym elementem układanki państwa totalitarnego (doktryna "wroga"). Kiedy trochę o tym poczyta, dopiero wtedy niech się zabierze za kwestie obyczajowe.

 • Krzys (AN0TQ8), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mądry, światły i otwarty nauczyciel i szkoła.

 • grażyna, 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Inny świat (vZlWV) napisał(a):

  Edukację zacząć od rodziców, to od nich czerpie"wzorce"młodzież

  Ta młodzież, ma już własne zdanie, chociaż to prawda, że podstawowe wartości wynosi się z domu.

 • Joanna, 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Krzyż celtycki, swastyka, falanga, runa sig, triskelion nie są symbolami mowy nienawiści, tylko są symbolami, które ktoś zszargał i zawłaszczył.

 • Artykuł jest jakiś taki dziwnie jednostronny. Mam nadzieję, że same warsztaty takie nie były. Ale to chyba płonne nadzieje. Dlaczego jednostronny. Bo już z góry (w swoich wąskich ramach) poprzez wymienione symbole i epitety określa kto ma prawo być ofiarą, a kto jest napastnikiem. Dlaczego jeśli wymieniło się te symbole nienawiści np. falangę to zostały przemilczane takie symbole:sierp i młot, tryzub , określenia typu poliaczki, pszeki (przeki), lachy (wymawiane z widoczna pogardą). Jeśli symbol falangi prowadzi do ludobójstwa, to ile takich masowych zbrodni w przeszłości dokonały osoby posługujące się tym symbolem, a ile osoby spod znaku tryzuba. O co chodzi z tym ciągłym wmawianiem nam, że to my jesteśmy wszystkiemu winni i mamy krew milionów na swoich rękach.Jeśli jesteśmy tacy źli, że wszyscy się nas boją (naszych skłonności do dokonywania ludobójstw), to gdzie są te miliony pomordowanych naszych rodaków.

 • anonim (eltCFR), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo dobry pomysł z warsztatami :) trzeba edukować i uczyć krytycznego myślenia :)

 • lad_aco, 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ludobójstwo zawsze zaczynało się od słów: " w imię Boga..."

 • grażyna, 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Wacław Jarząbek napisał(a):

  Artykuł jest jakiś taki dziwnie jednostronny. Mam nadzieję, że same warsztaty takie nie były. Ale to chyba płonne nadzieje. Dlaczego jednostronny. Bo już z góry (w swoich wąskich ramach) poprzez wymienione symbole i epitety określa kto ma prawo być ofiarą, a kto jest napastnikiem. Dlaczego jeśli wymieniło się te symbole nienawiści np. falangę to zostały przemilczane takie symbole:sierp i młot, tryzub , określenia typu poliaczki, pszeki (przeki), lachy (wymawiane z widoczna pogardą). Jeśli symbol falangi prowadzi do ludobójstwa, to ile takich masowych zbrodni w przeszłości dokonały osoby posługujące się tym symbolem, a ile osoby spod znaku tryzuba. O co chodzi z tym ciągłym wmawianiem nam, że to my jesteśmy wszystkiemu winni i mamy krew milionów na swoich rękach.Jeśli jesteśmy tacy źli, że wszyscy się nas boją (naszych skłonności do dokonywania ludobójstw), to gdzie są te miliony pomordowanych naszych rodaków.

  Pan to za bardzo osobiście odbiera :) A warsztaty były takie dokładnie jak w relacji.

 • anonim (A81GDg), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  lad_aco napisał(a):

  ludobójstwo zawsze zaczynało się od słów: " w imię Boga..."

  Dokładnie! I jeszcze pytanie do Redakcji, jak w takim razie nazywać Żydów?

 • aga (AE7oZW), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Takie warsztaty powinny być już w podstawówkach, od klasy 3 począwszy bo wtedy już się zaczynają ciekawe wyzwiska, a póżniej już tylko gorzej. Szkoła ręce związane, nic nie mogą i taki rozrabiaka praktycznie bezkarny, a reszta widząc sytuację na którą znikomy wpływ ma ktokolwiek myśli że można bo i tak kary nie będzie. Tym sposobem kółko się zamyka.

 • anonim (AN0m2j), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rewelacyjna zajęcia, popieram nauczycieli i szkołę, w której uczą prawdziwego patriotyzmu i są lepsi niż lekcje religii, bo tam to tolerancji nie uświadczysz.

 • anonim (As8h3I), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  bardzo dobra inicjatywa. oby wiecej takich