Pierwszy września: msza, szpilki i piwo

Dyskusja dla wiadomości: Pierwszy września: msza, szpilki i piwo.


 • Anonim (AsdUQX), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Dziewczyny rzucają się chłopakom na szyje, cmokają w policzki."
  Nie wiem kiedy i skąd się wziął ten miły skądinąd zwyczaj witania wśród gimnazjalistów... Są tacy bezpośedni, czasy się zmieniają, wszystko się zmienia...

 • Pierwszy dzień i trzeba zabłysnąć, pokazać się.To, że dziewczyny ubierają się jak z pod latarni- ok nie wszystkie;-)- świadczy o nich nie najlepiej ale również o rodzicach, którzy tracą kontrolę nad swoimi pociechami lub im to nie przeszkadza. Jak ich nastoletnia córka chce bardzo "wyglądać" jak dorosła a synuś pije piwo przed południem.Ktoś na to pozwala albo udaje, że nie widzi.Do tego głośne i wulgarne zachowanie w miejscach publicznych.Przesiadywanie w galerii i z uporem maniaka szperanie w telefonie... widok raczej żenujący.Na zakupy tam nie poszli bo nie starczy- mama dała tylko na miesięczny.

 • Anonim (euIx9r), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Młodzież zawsze "wiedziała lepiej" niż starzy, ale ci "starzy" kiedyś stawiali granice. tworzyli bezpieczny świat. Teraz mi najbardziej tego brakuje, ze my dorośli mamy to gdzieś. A wychowywanie dzieci to obowiązek nasz wszystkich, wszystkich dorosłych.

 • Anonim (AtPyCs), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech mają swoje radosne dni.. życie za parę lat ich zmiażdży wystarczająco jak przyjdzie im szukać pracy za 1500zł

 • Anonim (AtPxaB), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie widzę większej różnicy (poza technicznymi nowinkami) w tej młodzieży i tamtej (czyli 20 lat temu). Na mnie kiedyś mama czekała jak wracałam z dyskoteki (a potem udawała, że śpi). Ja teraz tak samo czekam na swojego 18-letniego syna i mimo, że mnie nigdy nie zawiódł, to martwię się na zapas i czekam... ale oczywiście w konspiracji ;-) Dajmy naszym dzieciom mozliwość popełniania błędów, bo to właśnie na nich się uczą życia. Wiem, że za niektóre błędy przyjdzie im słono zapłacic, ale ...takie jest życie. Bardzo chcemy ich chronić lecz w pewnym momencie podążają inną drogą :-)

 • Anonim (ANGD6w), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Autorka w powyższym artykule aż tryska jadem w kierunku młodzieży. Przecież wypijając piwo rzucając sie na szyje na przywitanie i zakładając czerwone szpilki nikt nie robi nikomu krzywdy. Nie lubie generalizować, uważam że na krytyke zasługują ludzie którzy pod wpływem tego piwa robią coś głupiego. Elegancja w tych czasach jest dość względna a ocenianie ludzi po szpilkach dość powierzchowne. Trudno też wymagać od młodych ludzi pełnej świadomości co wypada a co nie.

  Pani Hanaf, w imieniu swoim i rzeszy uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny, prosze o odrobine wyrozumiałości.
  Pozdrawiam
  Paweł

 • Anonim (ANx27k), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cóż za schizofrenia u pani Hanaf, z jednej strony nawołuje do popierania legalizacji marihuany, a tu nagle wykazuje troskę o spożywających piwo, żeby przypadkiem nie popadli w alkoholizm...

 • Anonim (Arg9iQ), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja uważam , że artykuł świetny....i rozumiem..."co poetka miała na myśli"...(że się tak wyrażę)

  P.S. Nie zauważyłam w tym tekście ani odrobinu jadu, raczej pewną nutę nostalgii i zadumy nad obecnymi czasami. Pozdrawiam:)

 • (ANx27k) napisał(a):

  Cóż za schizofrenia u pani Hanaf, z jednej strony nawołuje do popierania legalizacji marihuany, a tu nagle wykazuje troskę o spożywających piwo, żeby przypadkiem nie popadli w alkoholizm...

  Nie troszczę się, statystyka mówi: ktoś z nich zostanie alkoholikiem. To tylko fakt. Alkohol jest legalny, marihuana też może być legalna. Takie jest moje zdanie, rozumiem, że się nie zgadzasz.

 • (Arg9iQ) napisał(a):

  A ja uważam , że artykuł świetny....i rozumiem..."co poetka miała na myśli"...(że się tak wyrażę)

  P.S. Nie zauważyłam w tym tekście ani odrobinu jadu, raczej pewną nutę nostalgii i zadumy nad obecnymi czasami. Pozdrawiam:)

  Dziękuję, miło przeczytać opinię kogoś, kto mnie wspiera. To dla mnie ważne. Pozdrawiam ciepło.

 • Anonim (ANUZef), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani Grażyno. Świetny tekst. Brawo i szacunek. A komentarzami niech się Pani nie przejmuje!.

 • Anonim (ANGAT5), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Autorce proponuję wyjazd do Niemiec a najlepiej to do Japonii, aby tam zobaczyła w jaki sposób ubierają nastolatki, co robią i jak się zachowują. Podejrzewam że, nasi młodzi obywatele są mniej kontrowersyjni od tamtejszej młodzieży. Życzę przyjemnej podróży.

 • Anonim (A81bYk), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piękne i prawdziwe słowa jak się patrzy na dzisiejszą młodzież to aż oczy bieleją. Są pewne granice przyzwoitości, które ciężko teraz dostrzec u dzisiejszej młodzieży. Ja bym swojej córki tak z domu nie wypuściła. Można się ubrać elegancko, a zarazem z klasą. Fakt, faktem galeria dzisiaj tonęła w szwach od widoków krótkich spódniczek jak dla mnie za krótkich.. Oby ten artykuł dotarł do wielu rodziców, którzy dzisiaj nie zauważyli jak ich nastoletnie panienki powychodziły z domu.

 • Anonim (AE7GUT), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "mogłoby" wylądować statek ,no ,no

 • Anonim (AE7GUT), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  grażyna napisał(a):

  Dziękuję, miło przeczytać opinię kogoś, kto mnie wspiera. To dla mnie ważne. Pozdrawiam ciepło.

  Artykuł dobry i potrzebny ,racja jest w tym ,ze dziewczyny ubierają się a właściwie zakładaja na siebie odziez ,która trudno nazwać odzieżą i ubraniem bo ubranie jak nazwa wskazuje ma ubierac a te ich skrawki materiałów przykrywające co nie co pewne częsci ciała,nie ubieraja a raczej odrazaja,bo taki strój ma na celu wyeksponowanie swej seksualności,a to odraża na ulicy ,tym bardziej w szkole ,tak moga się "przystrajać " dojrzałe kobiety dla swego partnera na spotkanie tylko we dwoje,a nie niepełnoletnie dzieci,zbyt wcześnie nastawione na eksponowanie swego ciała gotowego na przygody erotyczne,to jest przerażające ,ze nawet takie miejsca jak szkoła czy kosciół nie powstrzymuja chutliwych smarkul przed zakładaniem na siebie skandalicznych strojów i paradowaniem tak bez żadnych zachamowań,czyz nie można ubrać się jak na dziewczynę ,uczennicę przystało? gdzie rodzice? czy nie moga dopilnowac i wytłumaczyć ,że taki strój"jest nieprzyzwoity ,jeszcze się nauzywaja "tego dobrego" nie ma się do czego tak spieszyć.

 • 1
 • 2