Era romańska

 • Anonim (A7I39S), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem pod wrażeniem: 1. Imprezy w CONKORDII-świetna atmosfera, fajny snobizm na bywanie w tym miejscu, ZGODA NA INDOKTRYNACJĘ KULTURALNĄ! 2. Artykułu w Nowiach Jeleniogórskich (trochę w stylu gimnazjalisty) -pan Roman DJ z czasów indoktrynacji kunistycznej w Klubie Pegaz? 3. Próby dezawuowania wszystkiego nad czym nie ma kontroli i nie może zabłysnąć „tragicznie" niestety panujący. Gdyby zajrzeć do historii sztuki, to. Romański znaczy średniowieczny. Pozdrawiam wszystkich dających się pozytywnie idoktrynować.

 • Bardzo ciekawa teoria- uważam że zasługuje na rozwinięcie i dalsze prace badawcze:-)

 • Anonim (dyyxga), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani Jano, rozumiem, ze nawiązała Pani do artykułu w ostatnich Nowinach Jeleniogórskich pod tytułem: "Epoka romańska w Bolesławcu"? Jezeli ktos ma jego cała treść niech tu wklei, z chęcia wielu przeczyta :). Pozdrawiam.

 • Anonim (e5oZGo), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja tylko o nim słyszałem, ale jeśli ktoś jest w jego elektronicznym posiadaniu to z checia przeczytam. Roman jako DJ? Dobre sobie hahahahahahaha.

 • Anonim (Avk5hy), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piotr Roman (obecny prezydent miasta) w prasowym wywiadzie (dotyczącym upadku kultury w miescie) powiedział: - „Klub Pegaz-kreci glowa Piotr Roman-co to byl za klub? To byla w minionych czasach PRLu instytucja indoktrynujaca mlodziez. „. Dla niewtajemniczonych. Piotr Roman ukonczył, wlasnie w czasach PRLu, najbardziej marksistowsko-leninowski wydzial politologii. Sami Panstwo wiecie, kto ow szedl na takie studia. No coz. A poza wszystkim ten „wstertny"komunistyczny klub słuzyl przed piecioma laty owemu panu podczas kampanii wyborczej. Czy to aby nie wtedy Roman popisywal sie przy „Obstawie Prezydenta", ze gra lepiej od Hendrixa? Buhahahahahaha. A jeszcze wczesniej jako obiekt pierwszych szlifów diżejowskich :D D :D D.

 • Anonim (ANyuxx), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szanowni Pegazowicze. Może powinniście przeczytać swoje teczki w IPN... Wiele się wyjaśni.

 • Anonim (ePZPQB), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z prac badawczych nad podanym tematem: Oj nie lubi Roman tych, którzy uszczkną mu choć odrobinę popularności. Nowak nie był przecież organizatorem ostatniej dyskoteki w Pegazie, a dostało mu się. Jego totumfacka EZ znalazła „wyjaśnienie"na swoją niechęć wobec twórców-a to, że robią fuchy, a to, że są konkurencją? A swoją drogą, to PR nie chciał się przyznać do bywania w tym przybytku wrednego komunizmu, ale o swoich talentach dj-wskich napomknął. Ten brak konsekwencji. Jest dlań b. Charakterystyczny.

 • Anonim (AKt8FX), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam, czytałem ten artykuł Era romańska w Bolesławcu, w którym to autor opisuje 2 obozy. Pierwszy-Bogdana Nowaka, który twierdzi, ze kultura w mieście umarła, a drugi-Piotra Romana, który stwierdził, że dopiero teraz kultura ma szansę w pełni zaistnieć. Przy czym PR krytykuje wyszytskie poprzednie działania kulutralne od lat 70. Twierdzi, że to było działanie komunistyczno-ubeckie, a jego najgorszym zalążkiem był klub Pegaz i jego uczestnicy. Ale jest tu pewna sprzeczność, bowiem, nagle PR się chwali, że nawet wygrał konkurs na DJ w tym klubie, ale jest mu wstyd. I tu pojawia się pytanie: 1. Skoro jest mu wstyd, to dlaczego o tym „fakcie" (? ) wspomina? 2. Jeśli wygrał, to dlaczego nikt z bolesławian tego nie pamięta. Nawet ówcześni pracownicy. Poza wszystkim w artykule jest nawiązanie do Grzegorza Romana, którego chciała zatrudnić Ewa Zbroja, ale GR chciał tylko na pół etatu, a Zbroja zgodzić się nie mogła, gdyż byłby to działania wykluczające się. Bowem GR byłby konkurencją dla BOKu, a do tego dopuścić by nie mogła. Zapytana o jednego z ulubionych instruktorów (byłych) młodzieży cz. Matyjewicza, stwierdziła, że i owszem był dobry, ale robił w miejscu pracy prywatne fuchy, wiec musiała sie go pozbyć. I jeszcze jedno, co mnie bardzo mocno uderzyło w oczy, to FAKT, że w obecnej chwili w BOKu jest zatrudnionych AŻ 21 instruktorów. O zgrozo! To przepraszam, co oni robią? Śmiech na sali! Wnioski sami wyciągnijcie. Pozdrawiam szczegolnie Bogdna Nowaka, Justyne Rutkowska i innych, którym się jeszcze chce CHCIEĆ coś robić w tym WIELCE kulturalnym mieście.

 • Anonim (AtPxQH), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie czytałam „Ery romańskiej", ale tekst wyżej i nasuwa mi się refleksja dotycząca pracy Czesława Matyjewicza: miasto Bolesławiec jest bardzo, a bardzo dłużne Czesławowi Matyjewiczowi za jego pracę w BOK, często społeczną. To szczerze oddany na rzecz kultury człowiek, do tego artysta - rzeźbiarz ceramik. Tylko ten, kto nie ma nic mądrego do powiedzenia o kulturze, sztuce tak może powiedzieć o pracy tego artysty. Ta wypowiedź dyskwalifikuje całkowicie autorkę i świadczy o jej ograniczonych kompetencjach, wręcz żadnych, do zarządzania kulturą.

 • Anonim (AN0mMC), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A cz to nie PR był przewodniczącym POP w ogólniaku?

 • Anonim (eQ5PKm), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jj- pod warunkiem, że taka wypowiedź miała miejsce w takiej formie dokładnie. A może jest to zaslyszana plotka? Bo jaki masz na to dowód, że ktoś to naprawdę powiedział? Słowa Mańka? Czy to nie jest przypadkiem tak, jak z tabloidem- że plotka poszla w świat i stała się prawdą a ciemny lud w to wierzy? I jeszcze jedno, w wielu postach i wypowiedziach pojawiają się informacje wewnętrzne dot. Pracy BOKu- skąd one pochodzą? Sama słyszałam wielokrotnie różne plotki z BOKu i mam do nich dystans. Mańku- jeśli w BOKu jest 21 instruktorów a ty nie wiesz co oni tam robią, to może pójdziesz tam i się tego dowiesz poprostu- bo wniosek z twojej wypowiedzi jest taki-że tam panuje lenistwo a to jak myslę, obraża wielu poważnych ludzi, którzy tam pracują. Pozdrawiam.

 • Anonim (AtPxQH), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cerber, jest to do sprawdzenia i we własciwym czasie wypowiem się jeszcze raz. Nie wycofam swoich opinii, bo są uzasadnione.

 • Anonim (eQ5PKm), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jj- to maniek raczej powinien podać źródła takich cytatów, bo ty się tylko do nich odnosisz.

 • Anonim (AtPxQH), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cerber, w drugim poście nie odnoszę się już do informacji podanych przez Mańka, tylko do moich bezpośrednich doświadczeń. Jak wyżej napisałam, sprawdzę informacje podane przez Mańka.

 • Anonim (eQ5PKm), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czekam.

 • 1
 • 2