Członkowie FMS rozdali Karty Życia

Dyskusja dla wiadomości: Członkowie FMS rozdali Karty Życia.


 • Anonim (AkNsMe), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak moze rozdawac karty zycia ktos kto jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci i osob w podeszlym wieku ???

 • Anonim (A54mjd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Pętak pojmuje demokrację jako wolność plucia na ludzi. Wolno mu tak sądzić, głupota i nikczemność nie są ścigane w państwie demokratycznym."Ten cytat z A.Michnika dedykuję 'Polakowi z Mieroszowa', którego przodkowie - chcę wierzyć - nie mieli nic wspólnego z paleniem czarownic, wyprawami krzyżowymi i konkwistą.

 • Anonim (AN0ooa), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Głupota i nikczemność nie mają barw politycznych i zawsze bolą tak samo. To nasze słynne polskie piekło...Michnik dawno przestał być moim idolem, nie mogłam mu wybaczyć, że zatrudnił w Wyborczej Maleszkę...

 • Anonim (AkNssB), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zygota - od kiedy to A.Michnik, osoba ktora skumala sie z oprawcami PRL jest wzorem moralnym ? Dlaczego ktos kto prowadzi gazete i wypisuje slowa budujace najwieksze podzialy spoleczne jest nadal przez tak wielu slepo wierzacych w jego "dobro" uznawany za wzor swietosci ? Dlaczego ktos kto wstydzi sie swoich przodkow i zmienia nazwisko ma byc dla nas wzorem ?

 • Anonim (ANue4k), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja nie rozumiem czegoś tutaj... informacja dotyczy akcji FMS (swoją drogą bardzo fajnej i slusznej - BRWO!!!), a my tu komentujemy Michnika. Może lepiej pogadać o samej akcji?

 • Anonim (ANyubA), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  GW ukazuje sie od 89, a agenturalna przeszłość Maleszki to sprawa która wyszła na jaw w 2001. Nie wiem czy akurat Michnik jest najlepszym adresatem oskarżeń o płacenia Maleszce za wierszówki po 2001.Tutaj mamy do czynienia raczej ze sprawą motywów działania kolejnego kreta w redakcji GW który nie dawał Ketmanowi zginąć z głodu.( umowy zlecenia i takie tam...)

 • Anonim (A54mjd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  'Polaku z Mieroszowa', a co ma moralność Michnika do celnej jego wypowiedzi? Znam parę innych np. Stalina czy też Hitlera (niektóre nawet, jak sądzę, bliskie twoim poglądom w kwestii "naszych starszych braci w wierze") i to świadczy o tym, że nawet kanalie potrafią niekiedy dobrze zdefiniować rzeczywistość. Naturalnie mogłem posłużyć się cytatem bez podania nazwiska jego autora, ale uznałem to za nieeleganckie, mimo iż A.Michnik nie jest postacią z mojej bajki.

 • Anonim (AN0ol5), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Świetna akcja!!!. Jestem nowym mieszkańcem Bolesławca i z tego co widzę FMS nie próżnuje w tym pięknym mieście, cały czas wychodzą z ciekawymi i potrzebnymi inicjatywami, tacy ludzie są przyszłością Polski, a Michnika i inne ikony przeszłości zostawmy w spokoju.

 • Anonim (AN0ooa), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dyskusje w każdym wątku, jeśli tylko w jakikolwiek sposób ocierają się o sferę polityczną, reanimują jakiegoś trupa w szafie... To dowodzi, jak bardzo jesteśmy w naszych osądach podzieleni i jak bardzo jako naród potrzebujemy moralnego kręgosłupa. Myślę, że jest to wynikiem "ugodowej" rewolucji, której echa odzywają się za każdym razem, gdy wraca problem lustracji. Nawet młodzi żyć muszą z piętnem odziedziczonym po przodkach. Akcja sama w sobie jest szczytna.

 • Anonim (Are8ws), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A co kogo obchodzi, kto karty rozdaje? Ważne, że karty są dostępne...i ważne, że akcja jest promowana. Nikt na tym nie traci, wiele osób może zyskać.

 • Anonim (ANyYwV), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polaku z Mieroszowa, Twój post twórczo wpisuje sie w nagonkę na symbole narodowe którą rozpętały PISiorki. Trzy lata temu chcieliście z Kuronia zrobić agenta, teraz wmawiacie ciemnoty że w stoczni przez bramę skoczyło rodzeństwo kurdupli, a nie Lech W :-)Aby osiągnąc pełnię szczęścia po powrocie do władzy- znacjonalizujecie Gazete Wyborczą , a Michnika wyeksportujecie wg sprawdzinych moczarowskich wzorów z 68 roku ?Zastanawiam się - czy posiadając archiwa IPN- znaleźliście już coś na Wojtyłę i czy w razie konieczności odważycie sie tego użyć :-)

 • Anonim (AN0Wzt), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Julianie, dzień dobry, sorrki, ale znam Mieroszów i wiem, że z całą pewnością nie tam jest siedziba IPN :)

 • Anonim (ANyYwV), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PISał z wczasów.......

 • Anonim (AN0Wzt), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech rozrusza mózgownicę letnią porą :))) POzdrawiam.

 • Anonim (AN0Ghd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Julian,Zygoto i inni nie wiem czy to takie trudne do zrozumienia co chcial powiedziec Polak z Mieroszowa ale:1) czym innym jest nagonka na symbole narodowe a czym innym jest proba dojscia do prawdy - kto byl Judaszem a kto nie2) taka sama nagonka mozna bylo nazwac upublicznienie wyroku ws Moczulskiego3) Stalin czy Hitler akurat nie sa wzorcami moralnymi poniewaz to nie jedno dobro wybiela na wieki ale jedno zlo czerni (a wymienione postacie zla wyrzadzily wiecej niz chociazby dzisiejsi skazancy w wiezieniach) i zmusza nas do tego abysmy czyniaca zlo do konca swego zycia za kogos ZLEGO. Nie mozna zla traktowac jakos cos mniej lub bardziej czarnego czy tez szarego poniewaz ZLO JEST ZAWSZE ZLEM, bez wzgledu na to kto je wyrzadza: czy Tusk, Kaczynscy, Walesa, Michnik czy chocby proboszcz na ktorejs parafii. Zlo nalezy zawsze pietnowac a zwlaszcza wtedy gdy ktos zyje w klamstwie swej niewinnosci4) co do pogladow na temat "braci starszych w wierze" ja zadnych tu nie zauwazylem a jedynie wypowiedz Polaka z Mieroszowa zadaje pytanie dlaczego A.Michnik wstydzi sie i odcina od swych korzeni, wiary swych ojcow i nazwiska rodowego. Ja wiem ze czasami trudno jest nie przekroczyc granic wolnosci slowa i zarzucic komus cos czego sie nie zrobilo (tak jak to w domysle czyni Zygota zarzucajac antysemityzm ktorego znamion nie mozna tu nigdzie znalezc). I ja jako osoba juz nie mloda mam prawo zadac by ci ktorzy nas prowadza powiedzieli o sobie prawde, by tej prawdy sie od nich domagac.2008-07-08, 14:46Wracajac do tematu artykulu i pytania ktore zadal Polak z Mieroszowa to czy rzeczywiscie nie jest sprzeczna sprawa promowanie ochrony zycia a zarazem przyzwalanie na zabijanie czy eksperymentowanie na zarodkach tak jakby byly one niczym innym jak tylko czysta materia biologiczna?Nie zapominajmy o jednym - kazdy ma prawo do zycia, zwlaszcza ten najslabszy (dziecko czy plod ktore sie bronic nie potrafia).