materiał promocyjny

Program faktura – zalety wystawiania faktur elektronicznych

Komputer na biurku
fot. whitepress.pl W dzisiejszych czasach fakturowanie za pomocą nowoczesnego programu do fakturowania jest standardem w środowisku biznesowym i świadczy o tym, że przedsiębiorca podąża zmianami w technologii i inwestuje w swoją działalność. Pokazuje również to że firmą z efektywnością zarządzają ludzie szukający rozsądnych oszczędności. Faktura elektroniczna to oszczędności szczególnie na płaszczyźnie czasowej i papierowej.
istotne.pl 1 program, faktura, miasto jelenia góra

Reklama

Faktura elektroniczna jest to każda faktura wystawiona w dowolnym formacie elektronicznym musi jednak charakteryzować się podstawowymi cechami faktury oraz spełniać wszelakie warunki narzucone przez Ministerstwo Finansów.

E-faktura wystawiona za pomocą programu do fakturowania wysyłana jest często drogą mailową i jest ona załącznikiem w mailu. Bardzo ważnym jest aby tak załączony dokument nie był edytowalny i nie możliwa była. Spowoduje to, że takiej faktury, nikt nie zmieni w niepożądany przez nas sposób. Ważną sprawą jest także przechowywanie faktur jest ono wymagane przede wszystkim dlatego aby w razie kontroli organów podatkowych natychmiast je dostarczyć.

Firma Mega-Tech producent funkcjonalnych programów do pisania faktur oferuje swoim klientom funkcje e–Archiwum, która umożliwi zapisywanie kopi bezpieczeństwa na zewnętrznym serwerze. Jest to korzystne z punktu widzenia przedsiębiorcy z kilku względów. Po pierwsze nie musi obawiać się o archiwizację, po drugie nie musi przejmować się wydarzeniami losowymi np. spaleniem dysku i utratą danych, a po trzecie będzie pewien tego, że w razie kontroli będzie miał porządek we wszystkich dokumentach.

Na przełomie ostatnich 10 lat zwiększyła się ilość przedsiębiorców korzystających z faktur wystawianych elektronicznie, rośnie więc świadomość korzyści płynących z e-fakturowania.

Reklama