materiał promocyjny

100 tys. zł dotacji dla wspólnot, które przyłączą się do ZEC-u?

ZEC Bolesławiec
fot. UM Bolesławiec Ważne dla wspólnot mieszkaniowych, które chcą być podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest projekt zmiany wysokości dotacji z 50.000 zł na 100.000 zł.
istotne.pl 183 pieniądze, um bolesławiec, sesja rm, zec bolesławiec

Reklama

Na najbliższą sesję Rady Miasta Bolesławiec (30 sierpnia) przygotowany jest projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie Regulaminu udzielania dotacji celowych osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym ze środków budżetu Gminy Miejskiej Bolesławiec na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji, polegające na zmianie systemu ogrzewania w ramach programu „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zmiana ma na celu podwyższenie kwoty dotacji dla wspólnot mieszkaniowych, które wyrażą wolę na podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej, z 50.000 zł na 100.000 zł, co jest zbliżone do realnego kosztu podłączenia się do sieci oraz wprowadzenie możliwości udzielenia im zaliczki, co ma ułatwić realizację zadania.

Warto przypomnieć, że na liście podstawowej do dofinansowania zostaną umieszczeni inwestorzy, którzy do 31 sierpnia 2017 roku (włącznie) złożą do Urzędu Miasta deklaracje udziału w Programie.

Reklama