Remis BKS-u w Tomaszowie

istotne.pl 4 mecz, bks bolesławiec, gks tomaszów bolesławiecki

Po środowym remisie w Tomaszowie Bolesławiecki BKS skomplikował sobie drogę do awansu do klasy okręgowej. Piłkarze Tomasza Fulczyńskiego, choć byli w tym meczu częściej przy piłce i mieli więcej sytuacji bramkowych, nie zdołali wywalczyć trzech punktów. Kibice zgromadzeni na stadionie w Tomaszowie Bolesławieckim obejrzeli mecz walki i dwa gole. Pierwszy bramkę zdobył BKS po rzucie rożnym w 43 minucie. Piłkę w pole karne zagrał Łukasz Graczyk, a do bramki gospodarzy skierował ją głową Sławomir Iskrzak.

Remis BKS-u w TomaszowieRemis BKS-u w Tomaszowiefot. MZ

Ambitnie walczący gospodarze wyrównali w 63 minucie. Wówczas z rzutu wolnego przymierzył Krzysztof Kurlej i silnym uderzeniem przy słupku pokonał Dawida Kizymę. Więcej goli w tym meczu już nie padło, choć okazji ku temu nie brakowało. W BKS-ie takie szanse mieli m.in. Marek Majka i Mirosław Markowski. Pod koniec spotkania z dwoma groźnymi kontratakami wyszli gospodarze, ale nie potrafili ich skutecznie wykończyć. GKS Tomaszów Bolesławiecki – BKS 1:1 (0:1).

Po tym remisie perspektywa awansu BKS-u do klasy okręgowej oddaliła się. Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Bolesławianie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z przewagą 1 punktu nad TS Parzyce. Drużyna z Parzyc ma jednak do rozegrania o jeden mecz więcej. Sprawa awansu pozostaje otwarta, a już w najbliższą niedzielę, o godzinie 11:00, BKS podejmie na stadionie przy ulicy Spółdzielczej zespół z Brzeźnika.

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z meczu w Tomaszowie Bolesławieckim.

GKS Tomaszów Bolesławiecki: Mirosław Hałka – Wojciech Kalinowski, Olaf Kaleta (48' Grzegorz Gabor), Patryk Kiełbik, Marcin Kubuś, Krzysztof Kurlej, Daniel Mandżak, Krzysztof Sadowski, Andrzej Skóra, Krystian Sudół, Zbigniew Szewczyk.

BKS: Dawid Kizyma – Oliwier Gasiak, Józek Pietrzak, Sławomir Dul, Łukasz Graczyk, Patryk Pacuła (78' Adrian Popek), Krzysztof Dmuchowski (75' Tomasz Fulczyński), Radosław Karpiak, Sławomir Iskrzak (65' Marcin Szaja), Mirosław Markowski, Marek Majka.