materiał promocyjny

Ruszyły programy sportowe w Bolesławcu

Logo Umiem pływać
fot. UM Bolesławiec Gmina Miejska Bolesławiec w tym roku realizuje dwa programy sportowe, gdzie operatorem jest Dolnośląska Federacja Sportu. Mowa o programach: „Umiem Pływać” oraz „Szkolny Klub Sportowy”.
istotne.pl 183 sport, program, um bolesławiec, umiem pływać

Reklama

Już 11 września ruszyła jesienna edycja programu „Umiem Pływać”. Do projektu weszło 180 bolesławieckich dzieci, które w Bolesławieckim Parku Wodnym „Orka” przejdą 20-godzinny cykl powszechnej nauki pływania. Czteroletnia współpraca Gminy Miejskiej Bolesławiec z Dolnośląską Federacją Sportu to zaangażowanie 1550 dzieci z Bolesławca oraz pozyskanie 232.500 zł na realizację programu. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dofinansowali realizację programu „Umiem Pływać”.

Od września kontynuowany jest również program Szkolny Klub Sportowy dla ponad 150 dzieci z bolesławieckich szkół podstawowych. W ramach realizacji programu prowadzone są systematyczne zajęcia dwa razy w tygodniu, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych. Pozyskane dofinansowanie na realizację programu wynosi 28.000 zł i przeznaczone jest na wynagrodzenie osób prowadzących pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Warto przypomnieć, że warunkiem realizacji programu jest nieodpłatne udostępnienie obiektów sportowych przez jednostki samorządu terytorialnego wraz z niezbędnym sprzętem sportowym.

Reklama