7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed podróżą do Paryża!

7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed podróżą do Paryża!
fot. itaka.pl Paryż to miasto zakochanych, ale także mekka artystów oraz prawdziwy raj dla wielbicieli zabytków i architektury. To jedno z miast, które jest najczęściej wybierane zarówno na weekendowy city break jak i na dłuższy urlop.
istotne.pl wakacje, itaka, paryż, urlop

Paryż nieodmiennie zachwyca turystów, ale zaplanowanie jego zwiedzania wymaga solidnego planu, który uwzględni najciekawsze atrakcje i ewentualne utrudnienia, które możemy napotkać podczas wycieczki. Sprawdź, co koniecznie powinieneś wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż do stolicy Francji.

1. O jakiej porze roku najlepiej zwiedzać Paryż?

Według wielu osób stolica Francji zachwyca o każdej porze roku, kusząc zielenią skwerów i parków wiosną i latem, a zima zachwycając świątecznymi dekoracjami i jarmarkami. Planując wycieczkę warto pamiętać, że w szczycie sezony wakacyjnego Paryż jest oblegany przez tysiące turystów, którzy potrafią skutecznie zniechęcić do zwiedzania najważniejszych atrakcji, jak chociażby słynnej wieży Eiffla czy Luwru. Jeżeli nie chcesz utknąć w tłumie zwiedzających, zaplanuj podróż wiosną lub wczesną jesienią: to czas, kiedy turystów jest nieco mniej, a pogoda ciągle dopisuje

2. Poruszaj się komunikacją miejską

Paryż posiada rozbudowaną sieć 16 linii metra oraz podziemnych pociągów RER. Schemat komunikacji miejskiej można otrzymać bezpłatnie praktycznie na każdej stacji i warto zaopatrzyć się w niego już na początku podróży. Jednorazowy bilet można kupić w cenie 1,7 €, ale jeżeli planujesz aktywnie zwiedzać miasto, wybierz raczej tygodniowy karnet o nazwie Navigo Découverte, który można nabyć w cenie poniżej 20 €.

3. Wybierz się na spacer Polami Elizejskimi

Słynne Pola Elizejskie to jedna z najbardziej znanych ulic Paryża, ciągnąca się od Placu Zgody aż do Placu Generała de Gaulle’a. Warto wybrać się na spacer po Polach Elizejskich wczesnym przedpołudniem, aby móc spokojnie podziwiać widoki, delektować się aromatyczną kawą w jednej klimatycznych kafejek, a także zrobić zakupy w jednym z ekskluzywnych butików odzieżowych.

4. Podziwiaj zachód słońca z Wieży Eiffla

Trudno wyobrazić sobie zwiedzanie Paryża z pominięciem Wieży Eiffla. Na szczyt wieży, z której roztacza się niezapomniany widok na miasto zakochanych, można dostać się windą lub pokonując 1652 schodki, a na jej zwiedzanie najlepiej wybrać się wieczorem, aby móc podziwiać spektakularny zachód słońca oraz oglądać niesamowity spektakl, podczas którego Wieża Eiffla rozbłyska tysiącami świateł.

ParyżParyżfot. itaka.pl

5. Zaplanuj co najmniej pół dnia na obcowanie ze sztuka w Luwrze

Luwr to prawdopodobnie najbardziej znane muzeum sztuki na świecie, w którym zgromadzono aż 35 000 eksponatów z całego świata. Aby mieć szansę zobaczyć przynajmniej część z nich, warto zaplanować jak najwięcej czasu na zwiedzanie. Możesz być przekonany, że w Luwrze nie będziesz się nudził, nawet jeżeli spędzisz w nim cały dzień.

6. Zwiedzaj aktywnie z kartą Paris Pass

Kupując kartę Paris Pass, zyskujemy szeroki pakiet korzyści: darmową komunikację miejską, wstęp do ponad 60 muzeów oraz innego rodzaju atrakcji, a także zniżki w wybranych restauracjach i sklepach. Karta na 6 dni kosztuje 186 €, dzieci mogą nabyć ją ze specjalną zniżką w cenie 55 €. Jeżeli planujesz aktywne zwiedzanie, karta pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach przejazdów i zwiedzania.

7. Poranna wizyta w katedrze Notre Dame

Katedra Notre Dame to jedna z głównych i najbardziej obleganych atrakcji Paryża. Warto wybrać się na jej zwiedzanie we wczesnych godzinach porannych, aby zdążyć nacieszyć się wyjątkową architekturą i dziełami sztuki, zanim w katedrze pojawią się setki turystów.

Podróż do Paryża to doskonały pomysł zarówno na wypad z przyjaciółmi, jak i na romantyczną podróż poślubną. Ciekawe oferty wycieczek do stolicy Francji znajdziesz na stronie www.itaka.pl. Warto skorzystać z usług biura podróży, aby zaplanować podróż marzeń.

ParyżParyżfot. itaka.pl