BKS pewnie wygrywa z Apisem przy Spółdzielczej

Piłkarze BKS w przerwie meczu z Apisem Jędrzychowice
istotne.pl 4 bks bolesławiec, apis jędrzychowice

W sobotę, 15 marca, w 23. kolejce rozgrywek IV ligi dolnośląskiej, BKS pewnie sięgnął po kolejne trzy punkty. W tym spotkaniu przeciwnikiem piłkarzy Sebastiana Tylutkiego był Apis Jędrzychowice. Piłkarze BKS wystąpili w strojach z logo nowego sponsora, który zdecydował się wspierać drużynę ze Spółdzielczej. Tym sponsorem jest firma Bowe Elektrik Polska.

Od samego początku meczu przewaga zarysowała się po stronie gospodarzy. Bolesławianie przejawiali więcej ochoty do gry, częściej operowali piłką i stwarzali więcej okazji bramkowych. Jeszcze przed upływem kwadransa BKS objął prowadzenie, po strzale Jakuba Czarneckiego. Drugi gol dla bolesławian padł tuż przed przerwą. Wówczas na listę strzelców wpisał się niezawodny Jacek Bochnia i było 2:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zdecydowanie więcej sytuacji na zdobycie kolejnych bramek mieli piłkarze BKS. Brakowało jedynie skuteczności. Co prawda goście mieli też kilka swoich okazji, ale BKS był zdecydowanie lepszy i przeważał w każdym elemencie gry. Wynik meczu ustalił w końcówce spotkania Michał Kapusz, który skutecznie wykorzystał rzut wolny i technicznym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki gości (wideo poniżej). BKS – Apis Jędrzychowice 3:0 (2:0).

Zobacz tabelę rozgrywek.

Na profilu Facebookowym BKS była prowadzona transmisja tego spotkania:

Również w sobotę, o godzinie 16:00, swoje spotkanie w ramach rozgrywek A-klasy rozgrywał drugi zespół BKS. Mecz w Ocicach zakończył się podziałem punktów. LKS Ocicie – BKS II Bolesławiec 1:1 (1:0).