BKS udanie rozpoczął wiosenną rundę. Lider zatrzymany

Piłkarze na meczu BKS - Karkonosze Jelenia Góra
istotne.pl 4 karkonosze, bks bolesławiec

Do sobotniego spotkania z liderem tabeli rozgrywek – Karkonoszami Jelenia Góra piłkarze BKS przystąpili niezwykle zmotywowani. Mimo pustych trybun (mecz odbywał się bez publiczności) obie drużyny zostawiły na namokniętej od deszczu murawie stadionu przy Spółdzielczej wiele sił.

W pierwszej połowie było dużo walki w części środkowej boiska. Akcji podbramkowych było jak na lekarstwo i wynik pierwszej części gry całkowicie to oddaje. Do przerwy 0:0.

Więcej działo się po zmianie stron. W 49 minucie BKS wykonywał rzut rożny. Pod bramką gości znakomicie odnalazł się Jacek Bochnia i skierował głową piłkę do sieci. 1:0 dla gospodarzy. Podrażnione Karkonosze odpowiedziały skuteczną akcją i strzałem Mateusza Baszaka w 54 minucie. Stan rywalizacji 1:1.

W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje okazje, aby szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę. Warta odnotowania była akcja, w której na bramkę gości strzelał Piotr Skiba. Bramkarz gości z największym trudem popisał się interwencją, po której piłka obiła jeszcze słupek bramki Karkonoszy.

Karkonosze miały natomiast sytuację po której piłka odbiła się od poprzeczki bramki Tomasza Hajduczka. Bramkarza BKS próbował także zaskoczyć soczystymi uderzeniami Mateusz Baszak, ale piłka bądź szybowała ponad bramką lub na jej drodze stawał golkiper BKS.

Ostatecznie BKS zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra 1:1 i nie ulega wątpliwości, że jest to remis „zwycięski” dla zespołu ze Spółdzielczej. Bolesławianie postawili trudne warunki liderowi tabeli, dzięki czemu w Bolesławcu pozostał punkt, który może okazać się na wagę złota w późniejszej walce o utrzymanie się w IV lidze.

Po meczu piłkarze BKS podziękowali kibicom, którzy dopingowali drużynę zza ogrodzenia stadionu.