Patrycja Płonka mistrzynią Polski, Kamil Dychała ze srebrem

Fighterzy Korio
istotne.pl 183 sporty walki, korio bolesławiec

12–14 maja w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule K-1 pod patronatem PZKb. W szranki stanęło 319 zawodników z 88 klubów z całej Polski. UKS Korio Gym Ruszów-Bolesławiec reprezentowało troje zawodników: Kamil Dychała (-71 kg senior), Patrycja Płonka (-60 kg senior) i Martyna Czuchraj (-48 kg junior starszy).

Klub relacjonuje:

Patrycja pewnie pokonuje swoje rywalki, trzecią walkę kończy przed czasem, a finał wygrywa 3:0 i zdobywa Mistrza Polski i powołanie do Kadry K-1.Warto dodać, że P. Płonka miesiąc wcześniej zdobyła Mistrza Polski w formule low kick.

Kamil pierwszą walkę wygrywa w drugiej rundzie przez TKO, drugą 3:0 i wchodzi do finału, ale odnawia się kontuzja prawej stopy z pucharu świata i po decyzji trenera oddaje finał walkowerem, kończąc mistrzostwa ze srebrnym medalem i powołaniem do Kadry K-1.

I dodaje:

Martyna Czuchraj w ćwierćfinale daje bardzo fajną walkę, w której przez większość prowadzi, ale pod koniec zabrakło prądu i doświadczenia i nieznacznie przegrywa na punkty. Martyna miesiąc wcześniej zdobyła wicemistrza w formule low kick.

Kamil i Patrycja w czerwcu wyjeżdżają na Puchar Świata, który odbędzie się na Węgrzech. Klub uzupełnia:

Dziękujemy naszym sponsorom: Gminie Węgliniec i firmie Chromy Stanisław Chromy. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu i Szkole Podstawowej w Ruszowie, że mamy gdzie trenować i zdobywać medale.

Trenerem klubu UKS Korio Gym Ruszów-Bolesławiec jest Dariusz Dychała.