Łużyce Lubań wysoko pokonują BKS Bolesławiec

Mecz BKS - Łużyce Lubań
istotne.pl 4 łużyce lubań, bks bolesławiec

Do sobotniego meczu bolesławianie przystępowali osłabieni. Brakowało kilku zawodników z podstawowego składu, w tym dwóch obrońców, niemniej pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały tak wysokiej porażki zespołu z miasta ceramiki. Obie drużyny od samego początku meczu próbowały narzucić swój styl gry. W 11 minucie Łużyce wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Pawła Urbaniaka. Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i strzałem głową pokonał bramkarza BKS. W 18 minucie Łużyce zdobyły drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Młynarski i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej części meczu lubanianie kontynuowali ataki na bramkę BKS. Mecz toczył się w szybkim tempie, przewagę mieli zawodnicy Łużyc i udokumentowali ją kolejnymi trafieniami. BKS próbował odpowiadać, ale, mimo starań, nic tego dnia nie wychodziło. Natomiast swój dzień miał strzelec pierwszej bramki dla Lubania. Paweł Urbaniak w meczu z BKS skompletował hat tricka, zdobywając gole w 50 i 70 minucie. Na listę strzelców wpisali się także Dawid Kowalonek – 60 minuta (trafienie samobójcze) i Michał Zahaczewski – 69 minuta. Dla BKS to był mecz, ze serii takich, o którym jak najszybciej trzeba zapomnieć. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Łużyc 6:0 (2:0).

A już 3 maja bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z Kuźnią Jawor.

Zobacz tabelę rozgrywek.

Także w sobotę swój mecz rozgrywał BKS II. Zespół Mariusza Rutkowskiego pokonał GKS Tomaszów Bolesławiecki 3:2.