Jacek Bochnia bohaterem sobotniego meczu przy Spółdzielczej

Jacek Bochnia strzelec gola w meczu z Górnikiem Złotoryja
istotne.pl 4 górnik złotoryja, bks bolesławiec

BKS nie zwalnia tempa. W sobotę, 25 marca, na stadion przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu, w ramach rozgrywek grupy zachodniej IV-ligi dolnośląskiej, bolesławianie zmierzyli się Górnikiem Złotoryja. Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco nie tylko dlatego, że bolesławianie walczą o utrzymanie się w na tym poziomie rozgrywek, a solidnie grający goście byli przed tym spotkaniem wyżej w tabeli. Dodatkowych emocji dodawał fakt, że na na murawie w Bolesławcu po stronie Górnika zagrało kilku wychowanków BKS (Daniel Ziółkowski, Oskar Małecki i Michał Piotrowski). Natomiast po stronie BKS grał Filip Zagórski, który jeszcze w poprzedniej rundzie grał w Górniku. W barwach BKS zagrał także Gabriel Piotrowski, czyli brat Michała.

Wracając do samego meczu, to w pierwszej połowie obie ekipy miały sytuacje bramkowe. Po stronie gości dogodnych okazji nie wykorzystali: Daniel Ziółkowski i Krzysztof Kaliciak. Obaj, w dogodnych sytuacjach, nie trafili w światło bramki. BKS też miał swoje okazje. Najbliżej zdobycia gola był Maciej Szewczyk, po którego strzale piłka odbiła się od słupka. Kilkukrotnie piłkarzy BKS uprzedzał w ostatniej chwili dobrze broniący dostępu do bramki golkiper Złotoryi.

W drugiej połowie meczu zarysowała się przewaga BKS. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i groźniej atakowali. Po jednej z akcji na drodze piłki do bramki ponownie stanął słupek. W końcu, około 80 minuty spotkania, padł jedyny gol w meczu. Na listę strzelców wpisał się Jacek Bochnia, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza Górnika i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Wynik do końca spotkania już się nie zmienił. BKS – Górnik Złotoryja 1:0 (0:0).

Zobacz tabelę.

Zobacz składy.

W meczu rozgrywanym w tym samym czasie w Raciborowicach, drugi zespół BKS przegrał z miejscowym GKS Cementem 1:2 (0:1).

Bramki dla GKS: Karol Nikodem (z rzutu karnego) i Radosław Pawlusiński. Honorowe trafienie dla bolesławian zaliczył Jakub Kwoczka.