Druga galeria w Bolesławcu?

Druga galeria w Bolesławcu?
fot. MZ Na placu przy Jeleniogórskiej, który przez długi czas pełnił funkcję dzikiego parkingu, ruszyły prace. Jak udało nam się ustalić, ma tu powstać minigaleria handlowa.
istotne.pl galeria, olgierd hoffman, ul. jeleniogórska

Pod koniec maja 2009 r. informowaliśmy, że odbyła się sesja Rady Miasta, na której gościł Olgierd Hoffman, właściciel działki przy ul. Jeleniogórskiej (była mleczarnia). Sopocka spółka H & S Construction, której Hoffman jest prezesem, chciała wówczas na tym terenie wybudować supermarket Stokrotka. Przy sklepie miało powstać 150 miejsc parkingowych oraz restauracja. Zapytany przez radnych wprost, czy będzie to McDonald's, prezes odpowiedział, że „nie może zdradzić nazwy firmy, ale będzie to McDrive”.

Olgierd Hoffman już niemal 6 lat temu przedstawiał radnym koncepcję zagospodarowania tego placuOlgierd Hoffman już niemal 6 lat temu przedstawiał radnym koncepcję zagospodarowania tego placufot. GA

Niespełna sześć lat później ruszyły prace. Jaka jest jednak obecna koncepcja inwestora i co na tym placu dokładnie powstanie – na razie nie wiadomo. Nam udało się ustalić jedynie, że będzie to minigaleria handlowa, która ma zostać otwarta we wrześniu br.

Do tematu wrócimy.

Czy w Bolesławcu jest potrzebna druga galeria?
Nie
52.57 % głosów: 307
Tak
39.04 % głosów: 228
Jest mi to obojętne
8.39 % głosów: 49
Porządkowanie placu na JeleniogórskiejPorządkowanie placu na Jeleniogórskiejfot. MZ