Skołowane stempelki na paradzie we Lwówku

Skołowane stempelki we Lwówku
fot. BOK-MCC We Lwówku Śląskim odbyła się parada otwierająca 18. Lwóweckie Lato Agatowe. Organizatorzy naszego Święta Ceramiki promowali na nim m.in. nowe wydarzenie: paradę rowerzystów.
istotne.pl 0 święto ceramiki, lwóweckie lato agatowe, bok - mcc

Na lwóweckiej paradzie Bolesławiec reprezentował prezydent Piotr Roman oraz dyrektorka i pracownicy BOK-MCC. Na agatowej paradzie pojawiły się ciekawie udekorowane rowery, bo miłośnicy rowerów – podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki – będą mogli wziąć udział w Festiwalu Kultur w konkurencji „Skołowane stempelki”, w której oceniane będą nie tylko stroje uczestników parady, ale także stylizacje rowerów. Ten, kto najciekawiej udekoruje rower, wykorzystując tradycyjne wzornictwo bolesławieckich wyrobów, wygra. A jest o co walczyć, na wszystkich laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Co zyskuje grupa biorąca udział w paradzie Festiwal Kultur?

  • możliwość zaprezentowania swoich działań szerokiej publiczności
  • promocja swoich działa poprzez kontakt z publicznością
  • możliwość zaistnienia na antenie radia i TV
  • udział w konkursie na najciekawszą prezentację
  • dobrą zabawę i radość wszechogarniającą

Wystarczy odrobina fantazji i pomysłowości. Należy przygotować przebranie nawiązujące do ceramiki bolesławieckiej: stroje odpowiadające kolorystyce i kształtom ceramiki, makijaż, nakrycia głowy oraz inne rekwizyty. Możliwości jest wiele, tak jak wzorów ceramiki produkowanej przez bolesławieckie zakłady.

Zgłoszenia do 10 sierpnia 2015 roku należy przesłać: pocztą, faksem pod nr telefonu 75 644 21 47, pocztą elektroniczną mail: [email protected] lub dostarczyć osobiście do sekretariatu BOK-MCC, przy placu. Piłsudskiego 1 c, 59-700 Bolesławiec.

Kartę zgłoszeń do udziału w paradzie, a także do konkursu na najciekawsze przebranie oraz regulamin można pobrać na stronie: www.swietoceramiki.pl, www.bok.boleslawiec.pl

Organizatorem Parady Ceramicznej Festiwal Kultur jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych „Via Sudetica”.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC