Legalizujemy marihuanę

Liście marihuany
fot. United States Fish and Wildlife Service Trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską. Cel jest prosty – legalizacja marihuany w całej Europie.
istotne.pl 0 narkotyki

Reklama

Sprawa jest oficjalna. Żeby zainteresować Komisję Europejską, potrzebnych jest milion podpisów. Polska prowadzi w ilości deklaracji popierających akcję. Ważne jest jednak, by obywatele innych krajów również podpisywali petycję. Jeśli więc macie znajomych za granicą, przekażcie im linka do akcji.

Petycję można podpisać pod adresem: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/

Dane osobowe przekazywane przy podpisaniu deklaracji są chronione zgodnie z przepisami prawa przez Komisję Europejską. W odróżnieniu od różnych petycji krążących po Internecie, ta akcja jest oficjalnym elementem tworzenia europejskiego prawa. Zbieranie podpisów trwa do 20 listopada 2014.

Według wielu badań marihuana nie jest bardziej niebezpieczna niż alkohol. Może pomóc wielu osobom w łagodzeniu skutków różnych chorób, jak choćby padaczki czy stwardnienia zanikowego bocznego, nagłośnionego ostatnio przy okazji wylewania kubłów zimnej wody na głowę.

Więcej o akcji można przeczytać na poniższych stronach:

Swoje zdanie możesz wyrazić w naszej sondzie poniżej.

Czy jesteś za legalizacją marihuany?
Tak
54.37 % głosów: 230
Nie
44.68 % głosów: 189
Nie mam zdania
0.95 % głosów: 4

Reklama