Bolesławianie głosowali na Donalda Tuska

Donald Tusk
fot. istotne.pl W powiecie wygrał Donald Tusk, dostał 53,55% głosów. Lech Kaczyński otrzymał 46,45%. Wynik wyborów w naszym powiecie jest więc odwrotny do wyniku ogólnokrajowego.
istotne.pl 0 wybory, donald tusk

Reklama

Na Donalda Tuska głosowało 57,4% bolesławian biorących udział w wyborach. Na Lecha Kaczyńskiego w Bolesławcu głos oddało 42,6% wyborców. Oznacza to, że Tusk miał w naszym mieście prawie 15-procentową przewagę nad kontrkandydatem. W gminie Osiecznica kandydat PO dostał ponad 18% więcej głosów, niż kandydat PiS. W pozostałych gminach powiatu bolesławieckiego prowadził jednak Lech Kaczyński. W sumie w naszym powiecie wygrał Donald Tusk, dostał 53,55% głosów. Lech Kaczyński otrzymał 46,45%.

Komentarze polityków

"Wynik uzyskany w Bolesławcu będzie miał znaczenie przy ustalaniu strategii wyborów samorządowych. Nie czujemy się pokonani. Nasze programy będą realizowane na wszystkich szczeblach administracji. Wszystko jeszcze przed nami" mówi Karol Stasik, szef bolesławieckiej Platformy Obywatelskiej.

"Warto zwrócić uwagę na to, że Donald Tusk wygrał w dwóch gminach w powiecie, w Bolesławcu i Osiecznicy. Wydaje mi się, że to efekt tego, że w obu tych gminach jest obecne wojsko i wśród żołnierzy Tusk cieszy się dużym poparciem" mówi Piotr Roman, prezydent Bolesławca związany z Prawem i Sprawiedliwością.

Zobacz także

Wybory prezydenckie - Państwowa Komisja Wyborcza

Reklama