Wysoka przegrana seniorów BKS w Jeleniej Górze

Nowi piłkarze BKS
istotne.pl 4 karkonosze, jelenia góra, bks bolesławiec

W ostatnim sparingu przed IV-ligowymi rozgrywkami piłkarze BKS pokonali na wyjeździe Stal Chocianów 2:1 (0:0). Gole dla BKSu zdobyli i w 53 minucie Michał Kapusz i 79 minucie Jakub Rissmann.

A już dziś, w sobotę 13 sierpnia, piłkarze IV ligowego BKS Bolesławiec zmierzą się w 1. kolejce z Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze.

Początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Wynik końcowy:

Karkonosze Jelenia Góra – BKS Bolesławiec 5:1 (2:1).

Pierwsza połowa:

• Karkonosze wychodzą na prowadzenie w 4 minucie, po strzale Mateusza Jarosa zza pola karnego.
  • 13 minuta na bramkę Karkonoszy uderza Marek Majka. Bramkarz gospodarzy broni ten strzał.
  • Karkonosze mają przewagę i więcej okazji do zdobycia gola.
  • Kilka udanych interwencji Tomasza Hajduczka ratuje BKS przez stratą drugiej bramki.
  • 29 minuta strzał gospodarzy odbija się od słupka, skuteczna dobitka Dominika Radziemskiego i 2:0 dla KSK.
  • 33 minuta BKS strzela bramkę kontaktową. Michał Kapusz wykorzystuje błąd bramkarza Karkonoszy i jest 2:1.
  • Znowu przewaga Karkonoszy i kolejny strzał broni Tomasz Hajduczek.
  • Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

• W 46 minucie pada 3 gol dla Karkonoszy. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Patryk Bębenek.
  • Podobnie jak w pierwszej połowie nadal przeważają gospodarze. Po ich akcjach i strzałach piłka dwukrotnie odbija się od poprzeczki bramki BKS.
  • Groźny strzał Karkonoszy broni bramkarz BKS.
  • 80 minuta, 4:1 dla Karkonoszy. Dominik Radziemski lobem pokonuje bramkarza BKS.
  • 85 minuta, Kamil Juszczyk zdobywa kolejnego gola dla gospodarzy. 5:1 dla Karkonoszy.
  • Kibice Karkonoszy już świętują zwycięstwo. Słychać huk petard. Jedna z rac została rzucona w kierunku boiska.
  • Koniec meczu Karkonosze wygrywają z BKS Bolesławiec 5:1 (2:1).

Za zdjęcie i relację dziękujemy Piotrowi Bąkowi. Podziękowania za pomoc w relacji również dla Grzegorza Witonia i Piotra Bieńkowskiego.

Piłkarze KSK i BKS przed rozpoczęciem meczuPiłkarze KSK i BKS przed rozpoczęciem meczufot. Piotr Bąk

Kadra BKS na spotkanie z Karkonoszami:

Tomasz Hajduczek – Dawid Kizyma, Kamil Skiba, Jakub Kowalonek, Mateusz Medyński, Michał Kapusz, Jakub Kwoczka, Gabriel Piotrowski, Mateusz Olesiński, Marek Majka, Artur Spraski, Kacper Deka, Krzysztof Dmuchowski, Jakub Rissmann, Wiktor Skawiński, Bartłomiej Zapiór, Dawid Kowalonek.