materiał promocyjny

Jakie meble należy wstawić do pokoju nastolatka?

Pokój nastolatka
fot. pinio.com.pl Atrakcyjnie prezentujący się, a przy tym wygodnie urządzony pokój to marzenie nastolatka. Nie istnieje jednak jeden sposób aranżacji wnętrza, który zadowoli każdego dorastającego człowieka.
istotne.pl 1 pokój, meble, miasto jelenia góra

Reklama

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju nastolatka? Co zrobić, aby pomieszczenie spełniało jego potrzeby? Jaka kolorystyka się sprawdzi?

Niezbędne wyposażenie pokoju nastolatka

W pokoju nastolatka potrzebne jest miejsce do spania, nauki i relaksu. To również pomieszczenie, w którym przyjmuje znajomych, dlatego należy zadbać o zaspokojenie wszystkich potrzeb. Jest to możliwe nawet w małych pokojach dzięki sprytnym rozwiązaniom producentów. Niezbędne meble młodzieżowe to: łóżko, biurko z krzesłem i szafa na ubrania. Dobrym pomysłem jest również wstawienie zamykanej szafki, w której mogą być przechowywane najbardziej prywatne rzeczy. Sposób wyposażenia zależy jednak konkretnie od metrażu pokoju i jego ustawności.

Szafa i komoda – podstawowe wyposażenie do przechowywania ubrań

Szafa powinna pasować do reszty wyposażenia, dlatego najlepiej zdecydować się na meble dla nastolatków z tej samej linii jednego producenta. Identyczna stylistyka wprowadzi do wnętrza harmonię i spokój. Należy zastanowić się nad pojemnością szafy – ile rzeczy będzie w niej faktycznie przechowywane? Jeżeli niektóre ubrania mają swoje miejsce w innym pokoju lub szafie znajdującej się w przedpokoju, wystarczająca będzie szafa dwudrzwiowa, ale w razie większych potrzeb można kupić trzydrzwiową. Praktycznym rozwiązaniem jest model, który umożliwia zawieszenie kurtek i bluz na wieszaku, ale również poukładanie koszulek oraz innych rzeczy na półkach. Dodatkowe meble młodzieżowe drewniane są przydatne, aby zachować porządek w pokoju. Jeżeli jest wystarczająco dużo miejsca, warto wstawić regał lub komodę.

Dodatkowa przestrzeń na rzeczy nastolatka

Oryginalne meble drewniane młodzieżowe zapewniają wiele możliwości aranżacyjnych, a przy tym są niezwykle funkcjonalne. Jeśli w pokoju nie ma miejsca na komodę lub większy regał, dobrą alternatywą są otwarte półki, które można zawiesić na ścianie. Należy przemyśleć ich usytuowanie, aby pasowały do całości. Nad łóżkiem, biurkiem lub w innym komfortowym miejscu na wolnej przestrzeni ściany to najlepsze rozwiązania. Kontenery lub niewielkie szafki na kółkach również mogą rozwiązać problem z przechowywaniem drobnych rzeczy.

Kolorystyka i styl mebli

Jasne meble drewniane młodzieżowe są najlepszym pomysłem do małych pokojów. Lekkie formy dodatkowo nadają wnętrzu wrażenie lekkości. Poza tym jasna kolorystyka jest optymistyczna, a przy tym nie powoduje rozkojarzenia. Aby wnętrze prezentowało się ciekawiej, można wybrać szafę o prostej konstrukcji, która przypomina kształtem dom. Rozmaite meble młodzieżowe nowoczesne są dostępne na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-nastolatka/. Oferta obejmuje podstawowe wyposażenie i dodatkowe funkcjonalne rozwiązania. Meble spełniają wszystkie wymagane polskie oraz europejskie normy.

Reklama